8 نکته ضروری برای ارتقاء مهارت های نوشتن انگلیسی

8 نکته ضروری برای ارتقاء مهارت های نوشتن انگلیسی

8 نکته ضروری برای ارتقاء مهارت های نوشتن انگلیسی

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

 

درابتدا باید بگویم که داشتن مهارت قوی در نوشتار مستلزم تمرین وتکرار است . بهرحال هرکسی نویسنده ی ماهری متولد نشده است . برای رسیدن به مرحله ای که بتوانید نویسنده ی ماهری بشوید،زمان حرف اول را می زند. هرکسی که تصمیم جدی داشته باشد می تواند نویسنده ی ماهری شود. ازطرفی هرکسی هم برای ارتقاء مهارت نوشتن ،دلایل مختلفی دارد. شاید نیازاست تا نوشتن، خود را برای واحد زبان در دانشگاه ارتقاء بدهید ویا این که برای پاسخ دادن به ایمیل های خود نیازدارید تابتوانید تجارت خود راهم بهبود ببخشید.

 

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

 

درراستای این هدف عالی در ذیل ،هشت نکته ی جدید را در ارتقاء مهارت نوشتاری  شما عزیزان ، تقدیم می کنم.

 

1-در راستای یک مقوله تمام ، مطالب نوشتاری خود را تنظیم کنید وآن را دریک جا مانند ژورنال الکترونیکی ثبت کنید. دراین صورت قادر هستید تا پی به پیشرفت خود در زمینه ی مهارت نوشتاری ببرید ،چرا که به صورت منسجم ومنظم کار کرده اید ودرضمن آن را ثبت هم کرده اید.

 

2-روزانه نوشتن را تمرین کنید.

راز این نکته دراین است که با نوشتن هرروز قادر می شوید به یک عادت منظم برسید. و دراین صورت است که تبدیل به روند طبیعی می شود واز شما یک نویسنده ی حرفه ای می سازد. اگر دراین کار مصمم نباشید هرگز قادر نخواهید بود تبدیل به نویسنده ی بهتری شوید. شما نمی توانید داستانها ومطالب خارق العاده ای را خلق کنید مگر این که تلاش کنید واز جایی آن را شروع کنید . پس همین حالا آن را شروع کنید.

 

3-یک مطلب انتخاب کنید وبنویسید.

درگیر این که چه مطلبی بنویسید وازکجا شروع کنید ،نشوید . می توانید راجب به همه چیز بنویسید. می توانید درباره ی کارهایی که انجام می دهید ،مطالبی که می شنوید ویا چیزهایی که می شنوید ویا می بینید ،اخبار ویاحتی یک داستان ،مطلب بنویسید. اگر دراین راستا به مشکلی برخورد کردید ،می توانید برخی از داستانها ی کوتاه معروف را بخوانید واز آنها الهام بگیرید.

 

4-بیش از یک چک نویس داشته باشید.

چک نویس همان نسخه ی ابتدایی از هر نوشته است . بهترین کار را زمانی می توانید ارائه بدهید که بعد از نوشتن با چک نویس نهایی مدتی دست از نوشتن بردارید ودوباره شروع به خواندن ونوشتن مجدد کنید. با دوباره نویسی قادر خواهید بود پیام اصلی خود را با شفافیت بیشتری منتقل کنید ،مزیت دوباره نویسی دراین است که به شما امکان بازیابی ایده های جدید ونوشتن آنها را فراهم می آورد.

 

 

 

5-برای تصحیح کردن گرامر خودتان از منابع آن لاین استفاده کنید.

البته می دانم که گرامرموضوع ناراحت کننده ای است . بهرحال لازم نیست تمام مطالب گرامری را بدانید. می توانید از منابع آن لاین مانند Grammar book.comاستفاده کنید وبه این روش پاسخ سوالات خود را بگیرید. برای تصحیح تلفظ واژه ها می توانید از Google Doc    استفاده کنید.

 

6-درباره ی ابعاد وسیع تری نسبت به خطوط ارائه شده ،بیندیشید به این معنا که فکر خود را فقط به مطالب خاصی که ارائه می دهید متمرکز نکنید. بلکه به فراتر از آن بیندیشید . درغالب یک داستان ،جنبه های مختلف آن را برروی کاغذ بیاورید . مثلا اگر دارید درباره گریستن کودکی مطلبی می نویسید : در ابتدا مادری را به تصویر بکشید که از زبان او ،گریه ی کودکش را تعریف می کند. می توانید از زمان حال استفاده کنید وجملات توصیفی خود را دراین زمان ،بیان کنید….. یا این که بگویی کودکم 5 روز است که گریه اش رو بند نیامده است ……. یا این که از دید مادری که باردار است وبه این فکر می کند که اگر کودکش به طور مستمر گریه کند……..

خلاصه این که موضوع خود را با صراحت وبه یک روش خسته کننده مطرح نکنید. از قوه ی خلاقیت خود استفاده کنید وبه روش های خلاقانه ای جملات توصیفی خود را به تصویر بکشانید.

 

7-دوستی داشته باشید تا نوشته ی شما را ویراستاری کند.

دوستی که از دانش انگلیسی بیشتری برخوردار است تا بتواند کار شما را ویراستاری کند. به این ترتیب شخص دومی وجود دارد که بتواند ایده های بهتری را به شما منتقل کند ،قسمتی را که گیر کرده اید ،بررسی وموشکافی کند وآن را حل کند. شاید دچار خطاهایی شده اید که از زیرنظرشما رد شده اند ودوست شما می تواند آنها را به شما یادآوری کند.

 

 

8-مکان نوشتن وپیدا کردن بهترین مکان ،امر مهمی است .

به-تراست برای نوشتن جا ومکان خود را تغییر دهید ودرساعات مختلف مطلب را بنویسید. باید امتحان کنید درطول روز چه ساعاتی مغز شما بهتر عمل می کند مثلا در شب خلاق تر می شوید ویا درطول روز . پانزده دقیقه زودتر بیدار شوید وامتحان کنید . اگر درهنگام نوشتن ،شلوغی محیط اطراف شما مزاحمت ایجاد می کند ،جای ساکت تر و راحت تری را انتخاب کنید.

 

تجربه کنید:((مکان وزمان مناسب برای نوشتن ایده آل ))

نویسندگی یک روند است هرچه بیشتر بنویسید ،نوشته ی شما بهترو بهتر می شود.

ما در سرزمین زبان برای ارتقاء مهارتهای نوشتاری آکادمیک وحتی ابتدایی شما ،  راهکارها وپکیج های مناسبی ارائه داده ایم.

شما می توانید با کلیک کردن برروی نمونه کارهای ما ،آنها را ارزشیابی کنید و سپس با انتخاب آنها راه پیشرفت خود را هموار سازید.

 در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

 

تهیه و تنظیم :

موسس سرزمین زبان آقای ابراهیم خلیل مهرنو

ترجمه از خانم الهام دژکام کارشناس سرزمین زبان

 

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

لطفا صبر کنید

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link