5 موردی که بیشتر مردم در امتحان IELTS از آن می ترسند-وچگونگی غلبه برترس

5 موردی که بیشتر مردم در امتحان IELTS از آن می ترسند-وچگونگی غلبه برترس
اشاره:

در آخر باید بگویم که ما انسان هستیم و از ناشناخته ها می ترسیم و بامسائل شفاف وآشنا، راحت تر کنار می آئیم . این غریزی است و امری است طبیعی و مسلم . و به طورکلی IELTSاجازه ندهید ترس های غیرمعقول و غیرمنطقی راه موفقیت شما را در در زندگی ببندند.

 

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

5 پنج موردی که بیشتر مردم در امتحان IELTS از آن می ترسند-وچگونگی غلبه برترسهیچ کس از امتحان خوشش نمی آید. همه را عصبی و معذب می کند. اعتماد به نفس را پائین می آورد و استرس را زیاد می کند. در بسیاری از حالت ها به راحتی با شنیدن امتحان عصبی می شوند و قدرت تفکر را از دست می دهند.

گردآورندگان :

ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

آقای حامد رفیعی مدرس پکیج های پاد و آیلتس سرزمین زبان

سرکار خانم الهام دژکام مدرس و مترجم مقالات آموزشی سرزمین زبان

IELTS هم فرقی ندارد،ازنظر بسیاری از مردم مشکل ساز است . بعضی از بخش های این امتحان را باید آگاهی لازم برای تست های آن داشته باشیم.

بهرحال مردم از ناشناخته ها می ترسند. بنابراین بهتراست با تمام بخش های آن آشنا شوید. اگر فاکتور ناآگاهی را ازخود برانید،و با آن آشنا شوید این ترس هم از وجود شما خواهد رفت.

 

1.اگرقسمتی از پاسخ های Listening  را نشنیده ام و آن را از دست دادم چه باید کنم؟

این ترس ناشی از عدم تمرکز است . از هر متقاضی IELTS بپرسید که از چه چیز از بخش Listening می ترسد خواهد گفت می ترسم بخشی از پاسخ ها را از دست بدهم و نتوانم قسمت های بعد را به خوبی بشنوم.

برای از بین بردن این ترس یک راه حل وجود دارد”تمرین”

تمرین کردن اعتماد به نفس را در شما پایه گذاری می کند و به شما یاد می دهد که چگونه خود را برای باقی سوالها آماده کنید.بهترین توصیه من به شما این است که بقیه پرسش ها را از دست ندهید بلکه با آرامش بیشتر به آنها جواب دهید. با تمرین کردن پی به نقاط ضعف خود خواهید برد .

بیشتر برروی قسمت هایی که برای شما سخت تر است تمرین کنید. توجه زیاد شما بر روی این تمرین ها نکات ارزشمندی را به شما می آموزد و ضعف های شما را تقویت می کند.

 

2.اگر وقت کم باشد چه کار باید کنیم؟

در بخش های خواندن و نوشتن ،رایج ترین ترسی که وجود دارد،ترس به موقع تمام نکردن است.

بهترین روش برای حل این مشکل این است که برای غلبه کردن بر این نوع ترس،باید زمان را به دقت کنترل و مدیریت کنید. دانش آموزان چند متن در قسمت خواندن دارند. تحت هیچ شرایطی نباید بگذارید یک متن تمام وقت شما را بگیرد.

 

یکی از تکنیک های مدیریت تقسیم کردن و پیروز شدن است .

بهترین روش برای مواجه شدن با این ترس است . شما باید زمان داده شده را بر تعداد متن های داده شده تقسیم کنید و آن عدد را برروی هر متن بنویسید و طبق زمانی که نوشته اید ،تا از آن قراری که گذاشته اید ،خود را مفید و ملزم کنید. در این صورت وقتی جواب تستی را نمی دانید بدون صرف زمان زیاد،به تست بعدی توجه کنید. خواهید دید که با این روش ،تست های بیشتری را جواب داده اید و با کمبود زمان هم مواجه نمی شوید.

 

3.اگر چیزی برای نوشتن نداشته باشم،چه باید کرد؟

این ترس در قسمت نوشتن وجود دارد.بسیاری از دانشجویان از نوشتن عنوان برای مقاله ،می هراسند.آسان ترین روش برای غلبه به این ترس،خواندن مقاله های گوناگون با عنوان های متنوع می باشد. به این طریق دیده های زیادی را کسب می کنید.

درمورد منابع اطلاعات شما اهمیتی نمی دهد.IELTSواقعیت این است که امتحان کننده ی برای او نوشتن مقاله مهم است .

 

4.اگر مطلب اشتباهی را در هنگام صحبت کردن،ارائه دهم چه باید بکنم؟

ترس بیان ایده های نامناسب وغلط. باید بگویم برخلاف طرز تفکر عموم مردم ،ایده درست و نادرست صحبت می کند و آن ها را به  (Topic)وجود ندارد. تا وقتی که امتحان شونده در مورد عنوان خاص کم نمی کند. بلکه غیر اصولی و غیرIELTSروش منطقی بیان می کند. ایده ها ،نمری شما را در منسجم و غیر گرامری صحبت کردن،نمره شما را کم می کند.

 

5.اگر حرفی برای گفتن نداشته باشم چه باید بکنم؟

این ترس به هنگام مواجه شدن و در تعامل با امتحان کننده،به وجود می آید. به طورکلی ،مدل ،اغلب امتحان شونده ها را معذب و نگران می کند. چرا که وقتSpeakingهای ارائه درمهارت بسیار محدودی وجود دارد و یا اصلا زمانی وجود ندارد.

اگر از من سوالی پرسیدند و من هیچ ایده ای برای صحبت کردن درباره آن نداشته باشم ،چه کارکنم؟

برای از بین رفتن این ترس ،نیاز به تقویت اعتماد به نفس در وجود خودتان دارید. راه حل پیشنهادی به مدت چند هفته است.Speakingمن فقط تمرین این امتحان پیدا کنید،ببینید که چقدر شاهکارSpeakingیک لیست از عناوین تکراری درمنابع می کند! بعد از این که به خودتان ثابت شد در این خصوص مهارت پیدا کردید،بهتر می توانید افکار خود را به امتحان کننده ،بازگو کنید.حقیقت دارد که بسیاری از امتحان شونده ها از ضبط شدن صدای خود می هراسند. جای تعجب است که بگویم دلیل این روند فقط در ارزش گذاری امتحان شونده است.با موردهای زیادی برخورد کرده ایم که امتحان شونده ها از نمره ی اعلام شده ی خود در این بخش،رضایت نداشته اند و درخواست تجدید نظر به نمره ی خود را می دهند. به همین دلیل، ضبط کردن صدا،حلال مشکلات است .

در آخر باید بگویم که ما انسان هستیم و از ناشناخته ها می ترسیم و بامسائل شفاف وآشنا،راحت تر کنار می آئیم . این غریزی است و امری است طبیعی و مسلم .

و به طورکلی IELTSاجازه ندهید ترس های غیرمعقول و غیرمنطقی راه موفقیت شما را در در زندگی ببندند.

 

زبان آموزان و مراجعه کنندگان عزیز به سرزمین زبان می توانید در این وب سایت توضیحات تکمیلی در باره ی

موضوعات مختلفی که پرسش ذهن شماسترا دریافت کنید.

تنها باور داشته باشین که می توانید!

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

 

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link