چگونه می توانیم زبان انگلیسی را با برنامه ریزی یاد بگیریم؟

چگونه می توانیم زبان انگلیسی را با برنامه ریزی یاد بگیریم؟

چگونه می توانیم زبان انگلیسی را با برنامه ریزی یاد بگیریم؟

ببینید بسیاری از دانش آموزان سوالاتی درباره ی یادگیری زبان انگلیسی مانند” چگونه ما می توانیم انگلیسی یاد بگیریم؟” یا “چگونه شما انگلیسی صحبت می کنید؟” یا حتی” چگونه می توانیم به انگلیسی صحبت کردن را یاد بگیریم؟” از ما می پرسند.اما درحقیقت این ها همیشه سوالات اشتباهی هستند که برای اولین بار پرسیده می شوند. “چگونه” سوال درستی نیست که در ابتدا پرسیده شود. اولین چیزی که شما باید از خودتان بپرسید ” چرا” می باشد. اولین چیزی که من همیشه از دانش آموزانم می پرسم این است که “چرا شما می خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟“. این به شما کمک می کند که انگیزه های درونی تان را درک کنید. دانستن این که چرا شما می خواهید انگلیسی یاد بگیرید به شما کمک می کند که بفهمید که در پایان در کجا و چه موقعیتی قرار خواهید گرفت.

یادگیری زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی

در حال حاضر چگونه می توانیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

شما در حال حاضر اولین بخش از فرمول علمی موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی را کامل کرده اید. شما باید یک ایده نسبتا خوبی از آنچه که شما می خواهید در یادگیری زبان انگلیسی به انجام برسانید داشته باشید. شما باید بدانید هدف تان از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ و چرا می خواهید زبان یاد بگیرید. شما باید اهداف کوچک تری داشته باشید به منظور این که بتوانید پیشرفت تان را پی گیری کنید. حالا شما نیاز به این دارید که برنامه را عملی کنید و به رویای نا تمام تان یعنی یادگیری زبان انگلیسی و تبدیل به یک فرد مسلط جامه ی عمل بپوشانید..

مترجمان:

سرکار خانم فاطمه جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

” آیا شما به من می گویید کدام مسیر را باید بروم؟” گربه می گوید:” بستگی دارد که شما کجا می خواهید بروید؟” آلیس می گوید:” اهمیتی نمی دهم کجا بروم.” گربه می گوید:” پس مهم نیست که کدام مسیر را بروید.”

کارل ال، ماجراجویی آلیس در سرزمین عجایب، صفحه 75،پنگوئن،1994

بسیاری از دانش‌ آموزانم از من می پرسند” چگونه می توانیم به زبان انگلیسی مسلط شویم”. اولین چیزی که من به آن ها می گویم این است که اگر می خواهید زبان انگلیسی را با موفقیت یاد بگیرید اهداف کوتاه مدت برای خودتان تنظیم کنید و برنامه ریزی داشته باشید. این اولین بخش از فرمول علمی برای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی است.

در حال حاضر باید بگویم برنامه ریزی بخش آسانی است. شما می توانید به سرعت یک برنامه نسبتا فشرده ای برای خودتان بسازید. این کار برای موفقیت شما ضروری است. به این دلیل که برنامه به مطالعه زبان انگلیسی تان، تمرکز و جهت می بخشد.

ببینید مشکل این است که دانش آموزان دلایل مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی دارند. برای مثال: دانش آموزی ممکن است بخواهد مترجم شود در حالی که دانش آموز دیگر فقط می خواهد مجلات انگلیسی را برای سرگرمی بخواند. اما آن ها در یک دوره مشابه ثبت نام می کنند و اطلاعات مشابهی را در کتاب های آموزشی مطالعه می کنند. هرچند آن دوره و اطلاعاتش ممکن است برای یک زبان آموز مناسب باشد لزوما برای دیگری مناسب نباشد. ممکن است به آن ها برای مدتی کمک کند. اما به زودی یکی از دانش آموزان احساس خواهد کرد که پیشرفتی ندارد. آن ها نمی توانند به همان سرعتی که دوستانشان به انگلیسی صحبت می کنند به انگلیسی صحبت کنند. بنابرین آن ها ناامید شده و به زودی یادگیری را رها می کنند.

چرا من نمی توانم صحبت کردن به انگلیسی را یاد بگیرم؟

بسیاری از افرادی که می خواهند یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنند حتی در مورد اهداف شان فکر هم نمی کنند. آن ها بیرون می روند و در اولین دوره اسپیکینگ انگلیسی ثبت نام می کنند. آن ها هر منابعی که دوست شان استفاده می کند خریداری می کنند. همچنین هر آنچه را که دیگران انجام می دهند دنبال می کنند که حتی خیلی هم برای یادگیری زبان انگلیسی موثر نیست. با توجه به این که بیش از 95 درصد از افرادی که یادگیری زبان انگلیسی را شروع می کنند قبل از این که حتی بتوانند در سطح ابتدایی ارتباط برقرار کنند یادگیری را رها می کنند بنابرین به جای انجام دادن هر آنچه که دیگران انجام می دهند چگونگی یادگیری و صحبت کردن به زبان انگلیسی را از کارشناسان آموزش  زبان انگلیسی پرس و جوکنیم. سرزمین زبان با مشاوران حرفه ای شما را در یادگیری زبان انگلیسی راهنمایی می کند.

به این ترتیب شما می توانید اهداف خودتان را تعریف کنید و برنامه ای برای خودتان ترتیب دهید تا هرچه سریع تر و کارآمدتر به اهداف تان برسید. بنابرین زمانی که اهداف تان را می دانید شما می توانید مستقیما به سوی موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی رهسپار شوید.

بدیهی است اهدافی که تنظیم می کنید خاص، دست یافتنی و قابل اندازه گیری باشد چرا که شما می خواهید پیشرفت تان را پیگیری کنید. یک ضرب المثل قدیمی چینی می گوید:” یک سفر هزار مایلی با اولین قدم شروع می شود.”

بنابرین اگر شما می خواهید بدانید که چگونه مهارت های انگلیسی تان را تقویت کنید. اجازه دهید نگاهی به سه موردی که شما باید وارد برنامه تان کنید داشته باشیم.

چگونه می توانیم زبان انگلیسی را با انتخاب یک جهت یاد بگیریم؟- گام اول

آیا تا به حال سفر کرده اید؟ آیا تا به حال سفرتان را بدون این که بدانید کجا می روید شروع کرده اید؟ البته که نه.اکثر مردم می دانند که کجا می خواهند بروند و با خرید یک بلیط هواپیما که آن ها را به مقصدشان می رساند اقدام می کنند. این دقیقا مشابه زمانی است که شما می خواهید انگلیسی یاد بگیرید.

ببینید بسیاری از دانش آموزان  سوالاتی مانند” چگونه ما می توانیم انگلیسی یاد بگیریم؟” یا “چگونه شما انگلیسی صحبت می کنید؟” یا حتی” چگونه می توانیم به انگلیسی صحبت کردن را یاد بگیریم؟” از ما می پرسند.اما درحقیقت این ها همیشه سوالات اشتباهی هستند که برای اولین بار پرسیده می شوند. “چگونه” سوال درستی نیست که در ابتدا پرسیده شود. اولین چیزی که شما باید از خودتان بپرسید ” چرا” می باشد. اولین چیزی که من همیشه از دانش آموزانم می پرسم این است که “چرا شما می خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟“. این به شما کمک می کند که انگیزه های درونی تان را درک کنید. دانستن این که چرا شما می خواهید انگلیسی یاد بگیرید به شما کمک می کند که بفهمید که در پایان در کجا و چه موقعیتی قرار خواهید گرفت.

چرا شما می خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟

اگر شما بدانید در پایان راه در کجا و چه موقعیتی قرار خواهید گرفت و به عبارت دیگر چشم انداز داشته باشید. به طور حتم حرکت سریع تری برای رسیدن به آنجا خواهید داشت. بنابرین در ابتدا شما باید در رابطه با هدف تان تصمیم گیری کنید و بدانید هدف تان چیست؟ چرا انگلیسی یاد می گیرید؟ شما می خواهید در پایان در کجا قرار بگیرید؟ دانش آموزان دلایل زیادی دارند و از من می خواهند که به آن ها در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنم.

بعضی از دانش آموزان در آینده ای نزدیک قصد سفر به خارج از کشور را دارند.

برخی یک فرصت شغلی را از دست داده اند به این دلیل که انگلیسی شان به اندازه کافی خوب نبوده است.

برخی برای مدرک کارشناسی ارشد خود نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارند.

برخی فقط نسبت به زبان کنجکاو هستند و می خواهند با یادگیری زبان تحصیل کرده تر به نظر برسند.

و این موارد ادامه دارد…

این واقعا مهم نیست که چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید. هر دلیلی برای یادگیری زبان فوق العاده است البته مادامی که این دلیل به اندازه کافی قوی باشد که در شما برای یادگیری زبان ایجاد انگیزه کند. علاوه براین، اگر شما ندانید قصد رفتن به کجا را دارید.هرگز نخواهید دانست که آیا موفق بوده اید یا نه؟

چگونه می توانیم انگلیسی را سریع تر یاد بگیریم؟

شما در موقعیتی مانند آلیس در سرزمین عجایب قرار خواهید گرفت.شما نخواهید دانست قصد رفتن به کجا را دارید و نمی دانید چگونه به آن جا بروید.بنابرین این موضوع خیلی با اهمیت است که شما ازهمان ابتدا بدانید و برایتان روشن باشد که چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید. به این ترتیب، شما خواهید دانست قصد رفتن به کجا را دارید و قادر خواهید بود سریع ترین روش برای رسیدن به آن جا را کشف کنید یا حداقل کسی را پیدا کنید که بتواند به شما برای رسیدن به آنجا کمک کند.

چگونه می توانیم انگلیسی را سریع تر یاد بگیریم؟
چگونه می توانیم انگلیسی را سریع تر یاد بگیریم؟

چگونه می توانیم برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنیم؟ گام دوم

خب، شما می دانید چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید و قصد رفتن به کجا را دارید. حالا، شما نیاز به ایجاد یک برنامه برای رسیدن به مقصدتان دارید.این برنامه چه مراحلی را شامل می شود؟ چه کارهایی را باید انجام دهید تا انگلیسی را به روشی که می خواهید یاد بگیرید……نه روش کسانی که در این زمینه موفق نبوده اند.

روش های زیادی برای برنامه ریزی وجود دارید. اما در این مقاله می خواهم یکی از بهترین ها را به شما آموزش دهم. این روش برنامه ریزی، روش فوق العاده موثری است که آن را از یک افسر سابق ارتش به نام”روش برنامه ریزی معکوس” یاد گرفتم.

در جهت معکوس برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنید؟

او برنامه را این گونه برای من توضیح داد. هنگامی که ارتش قصد عملیات دارد. اولین چیزی که آن ها انجام می دهند این است که در رابطه با اهداف کلی شان تصمیم گیری می کنند و اهداف کلی شان را مشخص می کنند. بعد از این که آن ها فهمیدند اهداف کلی شان چیست. سپس از خودشان می پرسند چه کارهایی، درست قبل از آن باید انجام دهند و پاسخ آن را می نویسند و آن ها تمام سوال ها و پاسخ هایشان را نگهداری می کنند تا زمانی که بر روی همه روش ها کار کنند . زمانی که کار را تمام کردند به ابتدا باز می گردند و کارشان را ارزیابی می کنند. در حال حاضر آن ها یک برنامه اساسی از نیازهایی که باید برآورده شود دارند تا مسئولیت شان را با موفقیت به انجام برسانند.

اجازه دهید نگاهی به روش دیگری داشته باشیم.تصور کنید مورچه ای هستید که در پایین یک درختی پر از شاخه ایستاده اید. بر روی یکی از شاخه ها یک میوه قرار دارد. چگونه می توانید به میوه برسید.مسلما اگر مسیر را اشتباهی بروید در جایگاه اشتباهی قرار خواهید گرفت.به هر حال اگر شما به میوه برسید برای شما راحت خواهد بود تا به جایگاه اولیه تان یعنی پایین درخت برگردید.

مقاله ی 15 پیشنهاد سرزمین زبان برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی را از دست ندهید

شخصی سازی برنامه یادگیری زبان انگلیسی

شما در حال ایجاد یک نقشه به همراه برنامه یادگیری زبان انگلیسی هستید شمامی دانید میوه کجاست. شما می توانید پایین درخت را ببینید. بنابرین با برنامه ریزی از پایان مسیر،  بعدها شما خیلی راحت می توانید مسیرتان را برای برگشت به بالای درخت پیدا کنید.به این ترتیب شما دقیقا می دانید چه باید بکنید تا به اهدافتان برسید و درنهایت در موقعیتی که می خواهید قرار بگیرید… در مقصد نهایی تان.

شخصی سازی برنامه یادگیری زبان انگلیسی
شخصی سازی برنامه یادگیری زبان انگلیسی

چگونه می توانیم اهداف یادگیری زبان مان را انتخاب کنیم ـ گام سوم

عالیه. برنامه شما آماده است. حالا شما قصد دارید اهداف کوتاه مدت،میان مدت و بلندمدت برای خودتان را انتخاب کنید. این واقعا مهم است چرا که به شما اجازه می دهد پیشرفت خودتان را پی گیری کنید و ببینید که واقعا در حال یادگیری هستید. این کار به شما انگیزه می دهد تا مطالعه تان را ادامه دهید.

آیا شما می دانستید تنها 5 درصد از کسانی که مطالعه یک زبان دوم  مانند انگلیسی را شروع می کنند تا انتهای مسیر جلو می روند تا به این زبان مسلط شوند!این به این معنا است که بیش تر از 95 درصد از زبان آموزان قبل از این که بتوانند مسلط به زبان انگلیسی صحبت کنند آن را رها می کنند.(آشر،ویرایش ششم2000)

مشکل اینجاست که بسیاری از زبان آموزان احساس می کنند که آن ها واقعا در حال یادگیری انگلیسی نیستند. آن ها دو هفته مطالعه می کنند اما هنوز نمی توانند به انگلیسی صحبت کنند و احساس می کنند مطالعه شان بی فایده است. این سبب می شود که آن ها ناامید شوند و مطالعه را رها کنند.

تنظیم اهداف دست یافتنی برای یادگیری زبان انگلیسی

فرض کنید برای رسیدن به کوهی در مسیری حرکت می کنید شما چندین ساعت پیاده روی می کنید اما اثری از کوه نمی بینید. اما شاید شما در مدت کوتاهی یک درخت ببینید. بنابرین شما به سمت درخت می روید و بعد از چند دقیقه به درخت می رسید. اما کوه همچنان از شما دور است و برای رسیدن به آن،مسافت طولانی ای را باید راه بروید. اما شما می دانید که پیشرفت کرده اید و مقداری از مسیر را رفته اید چرا که به  درخت رسیده اید.

بنابرین، با تنظیم اهداف کوتاه مدت، پیشرفت تان را در یادگیری زبان انگلیسی پی گیری کنید. سپس هدف کوتاه مدت دیگری تنظیم کنید و به انجام دادن این کار ادامه دهید تا زمانی که به اهداف میان مدت تان دست پیدا کنید. و درادامه به اهداف بلند مدت تان  می رسید و در نهایت به هدف و مقصد نهایی تان یعنی تسلط به زبان انگلیسی.البته اگر شما در این مسیر ثابت قدم باشید و به تلاش تان ادامه دهید.

تنظیم اهداف. چگونه می توان زبان انگلیسی را یاد گرفت؟

درحال حاضر شما ممکن است این سوال را از خودتان پرسیده باشید که چطور می توان اهداف کوتاه مدت برای یادگیری زبان انگلیسی تنظیم کرد. بنابرین به من اجازه دهید تعدادی از ایده هایم را با شما به اشتراک بگذارم. من مطمئن هستم شما خلاق هستید و ایده های بیشتری را عنوان خواهید کرد. اما این موارد به شما کمک می کند یک ایده کلی از آن چه که تلاش برای انجام آن دارید داشته باشید.

مقدار زمان: شما می توانید هدفی تنظیم کنید که 60 ساعت مطالعه در ماه را در بر بگیرد که در حدود 2 ساعت مطالعه روزانه باشد.

افزایش لغات:هدفی تنظیم کنید که شامل یادگیری 35 کلمه در هفته باشد. این به این معنا است که شما باید روزانه 5 لغت یاد بگیرید.

تسلط بر گرامر:شما می توانید یک مجموعه از تمرینات انتخاب کنید و به مطالعه و تمرین آن بپردازید تا زمانی که بر آن موضوع مسلط شوید. شما می توانید از ابزارهایی مانند Whitesmoke یا Grammarly استفاده کنید.

عبارات اصطلاحی یاد بگیرید: شاید شما بخواهید به روش های جدیدتری منظور خودتان را بیان کنید که طبیعی تر جلوه کنید.در این حالت باید عبارات اصطلاحی یاد بگیرید.

بهبود تلفظ: اگر شما با صداهای خاصی در زبان انگلیسی مشکل دارید می توانید زمانی را به تمرکز بر روی بهبود تلفظ و کاهش لهجه تان صرف کنید.

تمرین ریدینگ داشته باشید: یک کتاب برای خواندن در سطح زبان انگلیسی خودتان انتخاب کنید.

تمرین لیسینیگ داشته باشید: یک مجموعه ای از آهنگ ها یا پادکست ها را انتخاب کنید و شروع به گوش دادن آن ها کنید. در این زمینه می توانید از رادیو اینترنتی سرزمین زبان استفاده کنید.

تمرین رایتینگ داشته باشید: یک دفترچه خاطرات تهیه کنید یا یک وبلاگ برای خودتان درست کنید و هر روز به زبان انگلیسی بنویسید.

تمرین اسپیکینگ داشته باشید: هر روز یک داستان به زبان انگلیسی برای دوست تان تعریف کنید و سعی کنید مکالمه ی کوتاهی با او داشته باشید.

سعی کنید اهداف مختلفی را بر اساس هدف نهایی تان تنظیم کنید. شما احتمالا روش هایی را پیدا خواهید کرد که از بقیه موثرتر است. شما همچنین می توانید انواع هدف های مختلف را با هم ترکیب کنیدو آن ها باهم تطبیق دهید.

مهم نیست که چه مدت طول می کشد که زبان انگلیسی را در سطحی که می خواهید یاد بگیرید. همیشه اهداف کوتاه مدت داشته باشید که در شما ایجاد انگیزه کند و به شما کمک کند پیشرفت تان را ببینید.

می خواهم مقاله ی چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ را بخوانم

زمانی که برای اهداف یادگیری زبان انگلیسی تان تنظیم می کنید چه مدت باید باشد؟

من پیشنهاد می کنم اهداف کوتاه مدت تان چیزی باشد که شما فکر می کنید می توانید در مدت یک هفته به آن برسید. اهداف میان مدت تان باید چیزی باشد که شما فکر می کنید حتی می توانید در مدت یک ماه آن ها را به انجام برسانید. به یاد داشته باشید هر چه قدر زمان اهداف تان کوتاه تر باشد پیشرفت تان راحت تر پی گیری و ارزیابی خواهد شد. اهداف بلند مدت تان باید چیزی باشد که شما می توانید در مدت 3 الی 4 ماه آن ها را به انجام برسانید و تکمیل کنید.

یک مثال عملی:شما می خواهید دایره واژگان تان را به منظور این که خودتان را بهتر بیان کنید و منظورتان بهتر برسانید افزایش دهید.

 

هدف بلند مدت: یادگیری 1000 لغت رایج در زبان انگلیسی

هدف میان مدت: یادگیری 300 واژه جدید انگلیسی در طی ماه آینده

هدف کوتاه مدت: یادگیری 70واژه جدید انگلیسی در طی هفته آینده

 

این به سادگی به این معنا است  که شما باید به طور متوسط 10 لغت در روز یاد بگیرید. با این سرعت، شما می توانید به راحتی به هدف بلند مدت یادگیری 1000 واژه در کمتر از 4 ماه دست پیدا کنید. شما می توانید کارهای زیادی با این لغات انجام دهید. شما همچنین می توانید انواع روش های کاربردی را برای تمرین کردن آن ها پیدا کنید.سپس زمانی که به اهداف تان رسیدید شما می توانید یک هدف دیگر تنظیم کنید تا واژگان انگلیسی بیشتری را یاد بگیرید… یا حتی می توانید روی چیز دیگری تمرکز کنید.

 

چگونه می توانیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟
چگونه می توانیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

در حال حاضر چگونه می توانیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

شما در حال حاضر اولین بخش از فرمول علمی موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی را کامل کرده اید. شما باید یک ایده نسبتا خوبی از آنچه که شما می خواهید در یادگیری زبان انگلیسی به انجام برسانید داشته باشید. شما باید بدانید هدف تان از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ و چرا می خواهید زبان یاد بگیرید. شما باید اهداف کوچک تری داشته باشید به منظور این که بتوانید پیشرفت تان را پی گیری کنید. حالا شما نیاز به این دارید که برنامه را عملی کنید و به رویای نا تمام تان یعنی یادگیری زبان انگلیسی و تبدیل به یک فرد مسلط جامه ی عمل بپوشانید.

حرف آخر:چگونه می توانیم زبان انگلیسی را مانند بومی ها صحبت کنیم؟

اگر هنوز هم این سوال ذهن شما را درگیر کرده است. شما می توانید نگاهی به سایر مقالات ما در سایت سرزمین زبان بیندازید. من امیدوارم برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کرده باشید اگر در این زمینه مشکلی دارید می توانید با متخصصین سرزمین زبان در امر آموزش زبان انگلیسی در تماس باشید.

موفق باشید

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link