چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

 

در این مقاله می خواهیم در رابطه با اینکه چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ و همچنین  آیا شما می خواهید به زبان انگلیسی مسلط شوید؟ و به 7 راز یادگیری زبان انگلیسی اشاره می کنیم.

مترجمان

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

هر چه قدر زمان بیشتری را با انگلیسی بگذرانید، بهتر و بهتر خواهید شد.

چرا گویشوران بومی انگلیسی در زمینه عالی هستند؟ چرا که هزاران ساعت صرف شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی کرده اند.

چرا من به جای مطالعه کردن از صرف زمان برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت کرده ام؟ چرا که شما باید تمام وقت مطالعه کنید. شما باید با مردم صحبت کنید، فیلم تماشا کنید، به پادکست ها گوش دهید، ایمیل بنویسید، گشت وگذاری در اینترنت داشته باشید و کارهایتان را به زبان انگلیسی انجام دهید. طوری رفتار کنید که انگار زبان انگلیسی دوست صمیمی شما بوده وکسی است که همه جا همراه شما است.

چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟
چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

1.یک راه سرگرم کننده برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کنید.

هدف شما این است که تا می توانید زمان صرف یادگیری زبان انگلیسی کنید.چرا که خیلی مهم است روش های مطالعاتی را پیدا کنید که برای شما سرگرم کننده باشد. اگر شما خودتان را مجبور به انجام کاری کنید که کسل کننده باشد سرانجام خسته شده و آن را ترک می کنید.

آیا شما فرد اجتماعی ای هستید؟ اگر چنین شخصیتی دارید حتما باید گویشوران انگلیسی را پیدا کنید و با آن ها صحبت کنید.

آیا شما عاشق تلویزیون تماشا کردن هستید؟ روی کاناپه بنشینید و برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی را تماشا کنید.

آیا شما از این که پشت میز بنشینید و کتاب مطالعه کنید متنفرید؟ پس تعدادی پادکست بگیرید و شروع به تمرین کردن کنید.

یادگیری انگلیسی را با چیزی که دوست دارید ترکیب کنید. اگر شما یک ورزشکار هستید به یک تیم ورزشی تفریحی که اعضای انگلیسی زبان دارد بپیوندید. اگر شما به برنامه نویسی علاقه دارید . کتاب های برنامه نویسی به زبان انگلیسی را بخوانید.

2.هر روز از زبان انگلیسی استفاده کنید.

اگر شما 10ساعت در هفته به مطالعه زبان انگلیسی می پردازید چه راهی پیشنهاد می کنید که زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهید؟ آیا شما باید تمام روز شنبه را به خواندن کتاب های انگلیسی بگذرانید، با یک دوست به زبان انگلیسی صحبت کنید و فلش کارت هایتان را مرور کنید و بقیه هفته را کاری انجام ندهید؟

نه، البته که نه. زمانی که شما به مطالعه برمی گردید بیشتر مطالبی که هفته گذشته یادگرفته اید فراموش کرده اید. بهتر است هر روز زمان اندکی را صرف تمرین کنید و پیشنهاد می کنیم طوری زمان تان را تقسیم بندی کنید که صرف زمان برای یادگیری زبان انگلیسی جزئی از روال زندگی تان شود. روش هایی را پیدا کنید که هر روز انگلیسی بخوانید. برای مثال:

با سرزمین زبان همراه شوید و هر روز یک درس از درس های محصول انگلیسی برای همیشه را بخوانید.

هر روز صبح در حالی که صبحانه می خورید عناوین اخبار به زبان انگلیسی را در اینترنت بخوانید.

پادکست هایی را از بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان دانلود کرده و آن ها بر روی تلفن همراه تان داشته باشید و زمان هایی که در حال رانندگی یا رفتن به محل کارتان هستید به آن ها گوش دهید.

تعدادی رمان انگلیسی آسان پیدا کنید و هر شب قبل خواب برای ده دقیقه رمان بخوانید.

اگر شما یک فرصت برای مطالعه یا کار در خارج از کشور دارید. از آن استفاده کنید. غوطه وری بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است.

3.انگلیسی طبیعی را یاد بگیرید.

بسیاری از کتاب هایی که شما از طریق آن ها آموزش می بینید انگلیسی طبیعی نیستند. نویسندگان این کتاب ها ، این گونه کتاب ها را نگارش می کنند چرا که آن ها احساس می کنند باید زبان را برای زبان آموزان انگلیسی راحت تر کنند تا آن ها بتوانند به راحتی یاد بگیرند. در ابتدای یادگیری مشکلی نیست. اما خیلی خوب نیست که ما انگلیسی را غیرطبیعی یاد بگیریم. به شما پیشنهاد می کنیم در این زمینه از تدریس خانم اسکات مدرس بومی سرزمین زبان استفاده کنید و زبان انگلیسی را مانند بومی ها یاد بگیرید و صحبت کنید.

سعی کنید خودتان را هم در معرض انگلیسی رسمی(کتاب ها، سخنرانی ها، برنامه های خبری رادیویی) و انگلیسی غیر رسمی(مکالمات محاوره ای بین دوستان تان، گفتگوها در برنامه های تلویزیونی) هردو باهم قرار دهید.

اگر شما در درک صحبت های افرادی که با سرعت طبیعی به زبان انگلیسی صحبت کنید مشکل دارید سعی کنید در مدت زمان های کوتاه تری به آن ها گوش دهید. برای مثال: اگر شما در حال تماشای یک ویدئو در اینترنت هستید شما می توانید بعد ازهرجمله مکث کنید تا آنچه را که افراد می گویند متوجه شوید.

4.از قدرت عبارات استفاده کنید.

ما معتقدیم حفظ عبارات ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می کند زبان انگلیسی را تا سطح پیشرفته به سرعت یاد بگیرید. عبارات به شما آموزش می دهد که چگونه از کلمات استفاده کنید و آن ها را در کنار هم قرار دهید.

در زیر دلایل دیگری را هم برای شما آورده ایم:

شما می توانید بیش از یک کلمه را در یک زمان یاد بگیرید. به عنوان مثال: با حفظ عبارت

her not guilty” found they jury” شما می توانید واژگان “jury”،”found”و “”not guilty را یاد بگیرید.

شما می توانید یاد بگیرید کدام کلمات باهم می آیند. اگر شما فقط کلمه “impression” را یاد بگیرید. شما ممکن است ندانید که با فعل ” leave” می آید.

A limp handshake leaves a bad impression.””

و اگر چه می دانید معنیpleasant “” چیست. اما ممکن است ندانید که چقدر عبارت “pleasantly surprised” رایج است.

بسیاری از عبارت ها معنای خودشان را دارند و شما نمی توانید براساس کلمات فردی آن ها را حدس بزنید. همچنین افعال عبارتی یا چند قسمتی ای مانند “put in”،” bring up”، “think over” و غیره و اصطلاحات متنوعی در زبان انگلیسی وجود دارد که شما می توانید در تدریس خانم اسکات مدرس بومی سرزمین زبان در کنار یادگیری زبان انگلیسی این عبارات، اصطلاحات و افعال چند قسمتی را به راحتی یاد بگیرید واز آن ها در مکالمه روزمره تان استفاده کنید.

5.مرور و تکرار کنید.

مغز ما انتخابی است و همه جزئیات را به یاد نمی آورد. درعوض چیزهایی را به یاد می آورد که مهم تر به نظر می رسد و بقیه را فراموش می کند. اگر شما یک عبارت را فقط یک بار بخوانید و هرگز آن را نخوانید یا دوباره تکرار نکنید. شما احتمالا آن را به یاد نخواهید آورد. به همین دلیل مرور کردن بسیار با اهمیت می باشد.

در اینجا نکاتی را برای شما آورده ایم که در مرور آنچه که یاد گرفته اید حائز اهمیت می باشد.

وقتی برای اولین بار چیزی را یاد می گیرید. آن را بعد از چند دقیقه مرور کنید سپس یک روز بعد دوباره تکرار کنید و دوباره هفته بعد این کار را انجام دهید.

فلش کارت ها در زمینه ی مرور به شما بسیار کمک می کنند. فلش کارت هایی که Anki و Brainscape در این زمینه بسیار فوق العاده هستند.

اگر شما در یک محیط انگلیسی زبان زندگی می کنید. خیلی مهم نیست که مرور انجام شود. چرا که دانسته های شما به احتمال زیاد به طور طبیعی دوباره در محیط مرور خواهد شد. اما اگر شما فقط برای یک الی دو ساعت در روز مطالعه می کنید در اینجا مرور بسیار با اهمیت می شود.

6.گوش دهید. صحبت کنید. بخوانید. بنویسید.

بیشتر زمان تان را به تمرکز بر روی مهارت لیسینیگ اختصاص دهید. چرا که شما قصد دارید عبارت های جدید یاد بگیرید و ذهن تان به صداهای انگلیسی عادت کند. زمانی که شما چیزی را 15 یا 20 بار گوش می دهید شما آمادگی این را پیدا می کنید که خودتان به تنهایی از آن استفاده کنید. حداقل نیمی از تمرین انگلیسی تان باید گوش دادن و تمرکز بر روی مهارت لیسینیگ باشد.

با این حال، گوش دادن منفعلانه بدون صحبت کردن، گاهی می تواند اتلاف وقت باشد. اگر بخش یادگیری زبان مغزتان فکر نکند که لازم است چیزی را یاد بگیرد آن را فرآموش خواهد کرد. به همین دلیل اهمیت دارد که تمرین شنیدار شما همراه با صحبت کردن باشد. با هر کسی که می توانید صحبت کنید اگر شما نمی توانید کسی را پیدا کنید با خودتان صحبت کنید.

مهارت خواندن ونوشتن هم مهارت های مهمی می باشند. اما شما احتمالا تمرینات بیشتری با آن ها داشته اید. فقط توجه داشته باشید بیشتر از این که بنویسید بخوانید.

7.نگرش درست داشته باشید.

توجه داشته باشید که یادگیری یک زبان خارجی صدها ساعت طول می کشد. تسلط به آن یک عمر طول خواهد کشید. ادامه دادن به یادگیری، مستلزم این است که شما یک نگرش درست داشته باشید.

با زبان انگلیسی طوری رفتار کنید که شما می خواهید هرروز آن را تمرین کنید نه چیزی که باید آن را تمرین کنید.

عادات قدیمی تان را فراموش کنید. سعی کنید مانند یک گویشور انگلیسی صدا بزنید، عمل کنید، بخندید و فکر کنید.

توجه داشته باشید همیشه اطلاعات بیشتر از چیزی که شما یاد می گیرید در رابطه با یک کلمه یا عبارت وجود دارد. هیچ وقت باور نکنید که درباره چیزی به طور کامل می دانید.

زمانی که با کسی مکالمه می کنید با اعتماد به نفس باشید و بر روی معایب تان تمرکز نکنید.

اولین نکته را فراموش نکنید. خوش بگذره!

 

 

بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link