چگونه برای آزمون ریدینگ هوشمندانه تمرین کنیم؟

چگونه برای آزمون ریدینگ هوشمندانه تمرین کنیم؟

چگونه برای آزمون ریدینگ آیلتس هوشمندانه تمرین کنیم؟

در این بخش با تمرینی بسیار هوشمندانه در بخش آزمون ریدینگ آیلتس آشنا خواهید شد.

آزمون آیلتس نزدیک تر می شود و شما باید سخت تر تمرین کنید! و سوالات بیشتری از آزمون آیلتس ، متن هایReading  و… را حل کنید. اما آیا این کافیست؟!!

آیا با انجام دادن سوالات بسیار زیاد از کتاب های کمبریج می توانید به نمره مورد نظر خود در ریدینگ آیلتس دست یابید؟؟

بهترین نکته ای که می توانم با شما سهیم شوم این است که وقتی جواب هایتان را در مقابل جوابهای صحیح می گذارید ، توجه خاصی به آنهایی که غلط هستند ، داشته باشید. همیشه فرصتی برای تبریک گفتن به خودتان برای جوابهای صحیح است. زمانی که جوابهای غلط را یک به یک مرور می کنید، سعی کنید بفهمید که چرا جوابهایتان غلط است و مهمتر آنکه چرا اشتباه می کنید؟ آن را به خاطر داشته باشید و مطمئن شوید که دیگر هرگز آن را تکرار نمی کنید.

ضعفتان را بشناسید که چه نوع سوالی برای شما مشکل تر است. به عنوان مثال , بیشتر اشتباهات در قسمت True/False/Not Given است یا ممکن است در قسمت Matching Heading باشد. توجهتان را نسبت به این سوالات دو برابر کنید.

تمرین مناسب برای آزمون ریدینگ آیلتس:

تمرین پیش از امتحان بسیار مهم است. در اینجا مثال هایی از برنامه فشرده سریع برای شرکت کنندگان در آزمون معرفی شده است. با استفاده از این تمرین ها می توانید به هدف خود نزدیکتر شوید ولی باید به خودتان قول دهید که حتما از این تمرین ها استفاده کنید.

روز های اول و دوم و سوم:

بخشی از یک متن کامل را انتخاب کنید. آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس را روزانه به مدت سه ساعت تمرین کنید. مدت زمان تمام شدن هر متن را بررسی کنید (حداکثر 20 دقیقه) .جوابها را بررسی کنید و به جوابهای نادرست توجه نمائید.

روز چهارم:

در روز 4 ،متنی که روز اول با آن کار کردید را تکرار کنید. اما Reading را در کمتر از زمانی که بار اول تمرین کردید، کامل کنید. این تمرین های تکرار شده به شما احساس انجام بخشی از امتحان را به طورسریعتر و اسانتر می دهند. این تمرین ها، همان طور که به شما انگیزه می دهند، اعتماد به نفس شما را در تمام کردن سوالات تحت زمان محدود افزایش می دهند.

روز های پنجم و ششم:

در روز 5و 6 ، متن های بخش 2و3 از روزهای 2 و3 را تمرین کنید.

روز هفتم :

در روز 7، کل آزمون (60دقیقه) را که در روزهای 6-1 به اتمام رسانده اید را تمرین کنید.(جنرال و آکادمیک)

هفته دیگر :

بخش جدیدی از تمرینات بعدی را با مواد امتحانی جدید شروع کنید و به تدریج تمرینات را از برکنید تا در نهایت آزمون reading را در 60 دقیقه بدون توقف انجام دهید. مطمئن شوید که همه بخش های اصولی آزمون را تمرین کرده اید. بیشتر کتابهای تمرین آزمون آیلتس شامل مثالهایی از بخش های مختلف آزمون Reading  می باشند.بررسی کنید که هر بخش چه دشواری هایی دارد.

سعی کنید تا آنجا که می توانید هر 3 تست را با هم انجام دهید تا در آزمون آیلتس با مشکل زمان روبرو نشوید. بسیاری از داوطلبین در تمرینات خود بعد از انجام یک قسمت از ریدینگ خسته شده و ادامه تست را بعد از استراحتی کوتاه انجام می دهند. شما باید سعی کنید که گرفتار این مشکل نشوید چراکه این عمل در شما به صورت عادت تبدیل می شود و در حین آزمون آیلتس نیز احساس خستگی می کنید و نمیتوانید بخش ریدینگ آیلتس را در زمان مناسب به پایان رسانید.

 

نویسنده : ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور ارشد سرزمین زبان

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

 

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link