نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی

نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی

در این مقاله نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی که شامل 5 راز در یادگیری زبان انگلیسی هست ، آموزش می دهیم تا بتوانید نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی را به آسانی و با چشمانی باز برنامه ریزی خوبی را در این فاز مهم از زیان انگلیسی را داشته باشید.

 

5نکته علمی و کاربردی یادگیری زبان انگلیسی مانند زبان مادری

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلال کارشناس زبان وادبیات انگلیسی

نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی
نکات یادگیری زبان انگلیسی

چگونه هر فردی به اولین زبانش(زبان مادری) مسلط شده است؟ این اولین سوال در رابطه با موضوع نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی هست که به جواب این سوال می پردازیم.

شاید شما در حال یادگیری زبان روسی یا اسپانیایی یا چینی هستید. و در این بین یک گویشور نیتیو 5 ساله را می بینید که حتی هنوز یک چهارم سال های زندگی شما را زندگی نکرده است اما با یک لهجه روان وکاملا مسلط صحبت می کند.

چه اتفاقی  روی می دهد؟

دراین مقاله،ما نگاهی عمیق تر به فرآیندها و تکنیک های فراگیری زبان اول خواهیم انداخت. با استفاده از تئوری  رویکرد طبیعی، کشف خواهیم کرد که چگونه گویشورهای نیتیو،زبانشان را یاد می گیرند وچطور شما می توانید این کار را انجام دهید.

چراکه درهر کجایی روی این کره ی خاکی به فردی برخواهیم خورد که از خودش می پرسد.چگونه افراد به زبان انگلیسی مسلط می شوند؟چگونه؟

روش طبیعی در نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

روش طبیعی یک تئوری یادگیری زبان است که توسط دکتر استفان کراشن و دکتر تریسی ترل از دانشگاه کالیفرنیا،سن دیگو مطرح شده است.

این تئوری بر یک عقیده اساسی پایه ریزی شده است.که همه ما زبان را با یک روش مشابه یاد می گیریم. ما چطور اولین زبانمان(زبان مادری)را به عنوان یک کودک فرا می گیریم.اگر ما می خواهیم اسرار یادگیری یک زبان جدید را بدانیم.باید نگاهی به چگونگی مسلط شدن کودک به زبان مادریش بیندازیم.ما می دانیم این کار کاملا عملی است.چرا که هفت میلیاردو سه میلیون انسان در این سیاره خاکی وجود دارد که به صورت روزانه از زبان مادریشان با تسلط شگفت آوری استفاده می کنند.

 

اصطلاح “طبیعی” مستلزم این است که روش های غیرطبیعی برای یادگیری یک زبان وجود داشته باشد.طبق گفته دکتر کراشن و ترل،روش های ساختاری یادگیری وجود دارد مانند روش گرامر که زبان را به اجزای آن می شکند و تمرین گوش کردن و تکرار که در کلاس های درس اتفاق می افتد.

 

در روش طبیعی یک دیدگاه Zen مانند (یک مدرسه ژاپنی بودایی مهایانه است که به ارزش مراقبه و شهود تاکید دارد)به یادگیری یک زبان وجود دارد. در این روش مجبور نیستید کلمات و عبارت ها را ادا کنید. تلفظ درست هم خیلی مهم نیست. از تمرین های طولانی، نقش های گرامری و لیست های طولانی واژگان که آن ها را حفظ کنید خبری نیست. جای عجله و نگرانی نیست که ماه ها گذشته است اما شما هنوز نمی توانید ظرافت ها را در استفاده کلمات در زبان تشخیص دهید.

با تداوم قرار گیری مداوم شما در محیط زبانی، تجربه موقعیت های مختلف واطلاعاتی که با مفهوم و به یاد ماندنی هستندکه بسیار شبیه به تجربه روزانه کودک همراه با مادر و پدرش می باشد که در نتیجه آن خروج خودبه خودی کلام اتفاق می افتد.

در روش طبیعی تمرکز اولیه روی درک مطلب است.معمای موضوع این است که آیا شما چیزی راکه گفته می شود متوجه می شوید؟(شما در این مورد لازم نیست به مطابق فعل-فاعل توجه کنید.)

اولین مرحله در روش طبیعی یک فاز ساکت است.جایی که به نظر می رسد در آن هیچ اتفاقی در حال روی دادن نیست.کودکان این مرحله را زمانی دارند که درحال صحبت کردن نیستند. به نظر می رسد هیچ خبری نیست.هیچ صحبتی،فقط یک نگاه پوچ و سکوت.

درواقع اتفاقات زیادی در حال روی دادن است.آن ها در حال گوش دادن،برداشتن مفهوم،تفسیر کردن موضوع،اشتباه کردن و تصحیح حدس هایشان هستند.

زمانی که نوزادان شروع به گفتن اولین کلمات،اولین عبارات،اولین جملات ساده شان هستند.تمرکز هنوز بر روی درک مطلب است.اما این دفعه معمای مسئله اینجاست که آیا شما متوجه منظورطرف مقابل می شوید؟( در این مورد هم نیازی به گرامر کامل نیست)

 

درگیری با گرامر صحیح در مراحل نهایی فراگیری اتفاق می افتد.در روش طبیعی،مراحل اولیه سرشار از تعاملات نادرست گرامری است که حتی به صورت ضمنی هم تصحیح نشده اند. هنگامی که یک کودک می گوید(I drinks) “من می نوشد” مادر او را سرزنش نمی کند.بلکه کودکش را فردی باهوش می بیند و به اویک نوشیدنی می دهد.و کودک به آرامی به اولین زبانش مسلط می شود.حالا او به راحتی می تواند ارتباط برقرار کند و با استفاده از زبان آنچه را که می خواهد بیان کند.همه این ها حتی بدون یک درس گرامر اتفاق می افتد.

 

مادامی که شما بیشتر در معرض زبان قرار بگیرید این پیشرفت تسلط ادامه پیدا می کند.تجربه زبانی به سرعت رشد خواهد کرد .به طوری که آن کودک  هنگامی که برای اولین کلاس گرامر منتظر نشسته است با کناری اش بدون هیچ توقفی با یک گرامر کاملا معقول و مناسب به راحتی صحبت می کند.

وقتی درس ها شروع می شود کودک با مجموعه ای از قوانین گرامری روبه رو می شود که او را راهنمایی می کند که بهتر از کلمات  در زبانش استفاده کند.و برای او توضیح داده می شود که همه این ها در کنار گروه های کلماتی که در تمام طول این مسیر استفاده می کرده است پایه واساس ارتباطات است. این ها همه، مروری از انچه که او تقریبا(بیشتر یا کمتر) می داند می باشد.کودک زبان را یاد گرفته است قبل از اینکه قوانین مطابقت فاعل-فعل به او آموزش داده شود.

 

واین تمام چیزی بود که قصد داشتیم درباره روش طبیعی به شما بگوییم. و حالا باید نگاهی دوباره به فراگیری زبان اول یا همان زبان مادریمان بیاندازیم و از تمام فوت و فن هایش استفاده کنیم تا به موفقیت مشابه در فراگیری زبان سوم و چهارم و پنجم برسیم.چرا که شما فقط در حال یادگیری یک زبان جدید هستید قرار نیست چیز جدیدی را اختراع کنید.توقعات و منحنی یادگیری ممکن است برای بزرگسالان متفاوت باشد.اما اساس همه انسان ها از لحاظ مکانیسم روحی وروانی یکسان است.

بنابرین در بخش بعد،نگاهی به 5 استراتژی قدرتمند فراگیری زبان اول می اندازیم که شما می توانید آن ها را به طور کامل در فراگیری زبان دوم به کار ببندید.

 1 . زبان را یاد نگیرید.آن را فرا بگیرید.

اولین نکته ای که در روش طبیعی باید به آن توجه کنید این است که بدانید بین “یادگیری زبان” و “فراگیری زبان” تفاوت وجود دارد. واین تفاوت باید در فعالیت های مربوط به هرکدام اعمال شود.

یادگیری شامل آموزش آگاهانه است.یادگیری زمانی است که شما کاربرد کلمات و کلمات را حفظ می کنید،زمانی که انواع صرف فعل را یادمی گیرید،زمانی که شما نگران این هستید زمانی که به کار برده شده است درست است یانه.همه ی این ها مربوط به فعالیت های یادگیری است.یادگیری یک زبان به معنای مطالعه یک زبان و فرم های زبان شناسی اش(گرامر،معناشناسی،آواشناسی) می باشد و این که چگونه عناصر مختلف زبانی را باهم ترکیب کنید. بیشتر فعالیت های یادگیری در کلاس درس اتفاق می افتد. به طور قطع شما می توانید این فعالیت ها را به طور مستقل مدیریت کنید.

 

یادگیری زبان برای شما نمرات خوبی به ارمغان خواهد آورد.اما این لزوما به تسلط در زبان منجر نخواهد شد.

از طرف دیگر”فراگیری”،شامل فعالیت های مختلفی است که دربیشتر قسمت ها،تعاملی و همه جانبه هستند.به این معنی که این فعالیت ها به شما فرصت های زیادی برای گوش دادن،مشاهده و تجربه استفاده زبان را می دهد.وحتی بهتر از این ها،این فعالیت ها به شما فرصت های زیادی برای استفاده زبان به منظور برقراری ارتباط می دهد.

 

برای مثال شما دریک خانواده ارمنی زندگی می کنید. شما هر روز مجبورید به نحوه ی صحبت کردن آن ها گوش کنید.شما آنچه را که مادر خانواده هنگام بیدار کردن بچه ها هنگام صبح فریاد می زند یا چیزی را که وقتی می خواهد بچه ها را برای شام صدا کند می شنوید. شما هر روز خودتان را در معرض زبان می بینید.شما به راحتی زبان را فرا خواهید گرفت.شما  به راحتی می توانید از کلماتی که فرا گرفته اید در بافت های مختلف استفاده کنید.شما اصطلاحاتشان را استفاده می کنید و شاید صفت ها و فعل ها وغیره وغیره.

 

این اجتناب پذیر است.پذیرش طبیعی مغزتان آن را تضمین خواهد کرد.

قرارگیری در معرض زبان مسئله مهمی است زمانی که شما بخواهید زبان را فرابگیرید نه اینکه آن را یاد بگیرید.بنابرین به عنوان یک زبان آموز(یا بهتر بگوییم فراگیر)شما باید خودتان را در مسیری از زبان قرار دهید که سرشار از زمینه های قابل فهم و رفتار و عمل باشد. فیلم ببینید، به پادکست ها وآهنگ ها گوش دهید.کتاب های کودکان را بخوانید و با گویشوران نیتیو صحبت کنید.شما لازم نیست همه چیز را متوجه شوید.شما باید ببینید و بشنوید و احساس کنید که زبان مقصدتان توسط گویشوران بومی چگونه استفاده می شود.
شما همچنین می توانید گزینه های زبانی ابزاریتان وحساب های مختلف رسانه های اجتماعی را تغییر دهید به طوری که آن ها زبان مقصد انتخابیتان را نشان دهند.شما همچنین می توانید خانه یتان را به قطبی برای یادگیری زبان تبدیل کنید.شما می توانید اسم وسیله های مختلفی که هر روز استفاده می کنید به زبان مقصدتان بر روی آن ها برچسب بزنید.

 

کارهای زیادی می توانید انجام دهید شما می توانید سفری کوتاهی به کشوری داشته باشید که به زبان مورد نظرتان صحبت می شود. به منظور اینکه زبان را تا حد امکان همه جانبه تر و طبیعی تر فرا بگیرید.شما می توانید با تهیه پکیج شش ماهه سرزمین زبان که توسط استاد مطرح انگلستان خانم اسکات تدریس شده است زبان انگلیسی را با روشی کاملا طبیعی و تکنیکی یاد بگیرید.

  2 . قوانین را بشکنید، گاهی اوقات اشتباه کنید.

درحال حاضر،همه چیزهایی که قبل این مطرح شد را به حساب نیاورید این به این معنی است که گرامر اصلا مهم نیست یا شما نباید هرگز اشتباهات اولیه تان را اصلاح کنید.مطمئنا شما قصد دارید اصلاحات زیادی را انجام دهید.اما نکته اینجاست که گرامر در مراحل اولیه بازی به کار نمی آید. در حقیقت گرامر برای مراحل نهایی بازی است.زمانی که شما تجریبات زیادی با زبان داشته باشید.

 

در مراحل اولیه فراگیری یک زبان،شما باید به اشتباهات زیادی که دارید بی تفاوت باشید و یک نادان به نظر برسید.این به این معنی است که شما فقط دهانتان را باز کنید حتی زمانی که شما مطمئن نیستید که تلفظ و لهجه درستی دارید ویا حتی زمانی که شما به کلماتی که می خواهید بگویید مطمئن نیستید.

 

شما اشتباه خواهید کرد.مطمئنا هم همینطور است.وشما به آن اشتباهات بی تفاوت خواهید بود.”من دارم اشتباه می کنم… که چی؟”مطمئنا دنیا به پایان نمی رسد زمانی که شما اشتباه می کنید یا حتی به خاطر آن اشتباه ،به فردی احمق و نادان معروف می شوید.

 

شما تصمیم دارید که نسبت به اشتباهاتتان کاملا طبیعی برخورد کنید.تلفظ اشتباه،صرف فعل اشتباه،استفاده نادرست،مفهوم نادرست،ترجمه نادرست و غیره.از اشتباهاتتان خجالت نکشید.اما برایشان جشن هم نگیرید.آن ها همیشه هستند.اصلاهم مهم نیستند.

 

یک چیز عملی که شما می توانید انجام دهید این است که تمرین مکالمه آن لاین با یک گویشور نیتیو داشته باشید.شما می توانید از نرم افزار اسکایپ استفاده کنید شماحتما کسی را پیدا خواهید کرد که مشتاقانه به شما آموزش دهد.وخیلی با دقت به شما گوش کند.اشتباهات شما راموشکافانه پیدا کندو مطمئنا از این بابت خوشحال است که شما به زبان مادری اش علاقه مند هستید.

خودتان باشید.وانمود نکنید کسی دیگری باشید اگر واقعا یک مبتدی مطلق هستید به او بگویید. صداقت،قاتل قدرتمند اضطراب است.وشما باید با طرف مقابلتان در این باره صادق باشید.

 

شما حتما نباید فقط به زبان مقصد صحبت کنید اگر جایی نتوانستید جمله را کامل بگویید می توانید نیمی از جمله را فقط به انگلیسی بیان کنید.

به طور حتم گویشور نیتیو اشتباهات را اصلاح خواهد کرد.اما به یاد داشته باشید اصلاح گرامر الویت اول نیست.این حس خوبی به شما خواهد داد که هنگامی که اشتباه کردید آن را اصلاح کنید و متوجه اشتباهتان شوید.”من حالم فوق العاده است .من امروز از 600 اشتباه جان سالم بدر بردم .”

من می خواهم در این مورد عالی باشم.من می خواهم شما بدانید که این اصلا مسئله مهمی نیست.اشتباهاتتان را در مقابل خداوند هم اقرار کنید.دقیقا مانند یک کودک.

 3 . خودتان را در معرض موقعیت های مختلف قرار دهید.

رفتن به یک کشوری برای فراگیری زبان ملی آن،تنها زمانی کارساز است که شما واقعا خودتان را در معرض هزاران تجربه موجود در کشور انتخابیتان قرار دهید.تغییر در موقعیت جغرافیایی به هیچ وجه خوب نخواهد بود اگر تنها خودتان را به چند گویشور انگلیسی محدود کنید.

 

شما نباید صرفا بروید و بگردید و ادعایتان این باشد که در معرض زبان قرار گرفته اید.شما باید خودتان را در معرض زبان قراردهید مادامی که در خارج از کشور زندگی می کنید.یکی از روش هایی که می توانید انجام دهید دوستی بگیرید که انگلیسی صحبت می کند.البته به این روش قبلا هم اشاره شده بود.

 

روش دیگر این است که فعالانه به دنبال گویشوران نیتیوی باشید که در منطقه شما زندگی می کنند. اگر شما در یک شهر بزرگ هستید.فرصت های بیشتری را در این باره پیش رو خواهید داشت. آن ها اغلب انجمن هایی دارند که شما می توانید درآن ها شرکت کنید. و آن ها اغلب فعالیت هایی دارند که فرهنگ شان را ترویج کنند از قبیل مواد غذایی و جلسات زبانی و مانند این ها.در آن ها حضور پیدا کنید و با مردمی که آنجا هستند ارتباط برقرار کنید شما به طور حتم زبان آموزانی(یا بهتر بگوییم فراگیرانی) را آن جا پیدا خواهید کرد.دانستن این که افرادی آن جا هستند که سفری مشابه با شما دارند موفقیت بزرگی خواهد بود.

 

چیز مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که وقتی شما سفر می کنید  باید در معرض زبان و غوطه وری در آن قرار بگیرید .شما باید برای جبران این قضیه،خودتان را درموقعیت های مختلف قرار دهید.و تجربیاتی را کسب کنید که حواستان را برانگیخته کند.خودتان را در حمامی از تجربیات مشابه ای که گویشوران نیتیو دارند قرار دهید.غذایشان را بخورید،به آهنگ هایشان گوش دهید،عنوان روزنامه هایشان را بخوانید خبرهای محلی شان را بخوانید وبا افراد سرشناس شان آشنا شوید.

 

اگر شما می خواهید زبان چینی را یاد بگیرید به محله چینی ها بروید و روزی را آنجا بگذرانید.در فرهنگ غنی چینی غوطه ور شوید وشما به طور یقین با بینش های بی ارزشی آشنا خواهید شد.به دکوراسیون خانه هایشان دقت کنید واقعا جالب است.به فروشگاه ها سری بزنید وسعی کنید از فروشنده ها قیمت اجناس را بپرسید.مردمی که آنجا هستند زمانی از روزشان را به شما اختصاص خواهند داد تا به شما درباره کالاهایشان توضیح دهند.به حرکت دست ها و اعضای بدنشان دقت کنید.شما به یقین چیزی را یاد خواهید گرفت که در کتاب های گرامر نخواهید پیدا کرد.

 

تعدادی بسته موادغذایی بگیرید و سعی کنید آنچه را که پشت بسته نوشته شده است بخوانید شما با خواندن آن ها چیزهایی زیادی یاد خواهید گرفت.

به تجربه آنلاین برگردیم من به شدت شما را تشویق می کنم که ویدئو های خانم اسکات که در کانال سرزمین زبان منتشر می شود به دقت نگاه کنید.ویدئوها، اصطلاحاتی را به شما آموزش می دهد که گویشوران نیتیو روزانه از آن ها استفاده می کنند.شما باید صدا،تصویرو متن را باهم کار کنید تا به شما کمک کند که زبان مقصدتان را راحت تر تجربه کنید.

 4 . با موادی کار کنید که مناسب سطح شما است.

هیچ کس یک کتاب فیزیک را به یک کودک نوپا نمی دهد.درست است؟ یکی از تراژدی هایی که گریبان افراد زیادی که سعی در یادگیری زبان دارند این است که سعی دارند از موادی استفاده کنند که مناسب سطح آن ها نیست.زمانی که فردی یادگیری زبان را رها می کند.شما معمولا یکی از این بهانه ها را می شنوید.

 

فایل صوتی خیلی سریع است.

من نتوانستم یک کلمه از این کتاب را متوجه شوم.

این جملات خیلی طولانی هستند.

من وقت کافی ندارم چیزی را که طرف مقابل می گوید سریع متوجه شوم.

 

این به این معنی نیست که زبان خیلی سخت است یا شخص خیلی کند است‌. آن ها  شانسی ندارند چرا که موادی که آن ها در معرضش قرار گرفته اند زیادی پیشرفته است.و مفهوم آن  برای آن ها در آن سطح یادگیری غیر قابل فهم است. این درواقع یک موضوع قلمبه برای ذهن است و جایی در حافظه ندارد که محکم قرار بگیرد.

 

تراژدی این است که این شخص به راحتی می توانست زبان را فرا بگیرد به شرط آن که از موادی استفاده می کرد که به سطح زبانی اش نزدیک تر و قابل فهم تر بود.به عنوان مثال:به این دلیل است که ما تاکید داریم وبه مبتدیان می گوییم که با کتاب های کودکان شروع کنند.جایی که شما زبان مقصدتان را ملموس تر،باحروف رنگی،بزرگ تر وبرجسته تر می بینید.جایی که کلمات ساده هستندو جایی که تصاویربه افراد کمک می کند مفهوم و معنی را بهتر متوجه شوند.

 

برای اینکه در معرض زبان قرار بگیرید و قرارگیری شما در این زمینه موثر واقع شود.شما باید در مکانی قرار بگیرید که حداقل 50درصد کلمات درجمله را متوجه شوید واین کار برای شما آسان باشد.(50درصد بقیه با رشد زبان آموز یا فراگیر در محیط ایجاد خواهد شد.)بنابرین قرارگیری شما در هر محیطی باید با سطح زبانی شما مطابقت داشته باشد.

کوه نوردی را تصور کنید که از تخته سنگ شیب داری در حال صعود کردن است.اوبه تخته سنگ هایی که چندین متر از او بالاتر هستند چنگ نخواهد رسید.نه ،او به تخته سنگی خواهد رسید که به اندازه یک دست از او فاصله دارد.در حالی که دست دیگرش او را امن وثابت نگه داشته است.

بنابرین به جای روبرویی با موادی که ندانسته هایتان را به شما ثابت می کند.به سراغ موادی بروید که به شما می گوید”بله،شماتقریبا این را میدانید.اما بازهم نگاه کنید چیز بیشتری دستگیرتان خواهد شد.”

به جای درگیرشدن و به چالش کشیدن با مواد و مصالحی که درنهایت تلاشتان را پایمال می کند .به صورت استراتژیکی مواد و مصالحی را انتخاب کنید که شما می دانید با زمان و تلاش کافی ،به طور کامل می توانید آن ها را متوجه شوید.

 5 . جاده روبه تسلط را ازاسترس خالی کنید.

افراد زیادی وجود دارند برای اینکه پیشرفت کنند.نیاز به فشار و زور دارند.افرادی مثل تایگر وودز،مایکل اردن واستیون اسپیلبرگ از این نوع هستند.آن ها به فشار نیازدارند تا واقعا بدرخشند.

مطمئنا مقدار کمی از استرس و اضطراب سازنده است.به خصوص در رشته هایی مثل پزشکی،حقوق و تجارت.اما در پدیده ی فراگیری زبان، دوستمان دکتر استفن کراشن ادعا می کند که اضطراب باید صفر یا حداقل ممکن باشد.

 

برای اینکه یک زبان با موفقیت فرا گرفته شود.انگیزه فقط نباید بالا باشد.درکنارآن اضطراب هم باید پایین باشد.در غیر این صورت،تمام ورودی های زبان که قبلا درباره آن صحبت کردیم خانه ای در مغز پیدا نخواهند کرد.وقتی شخصی مضطرب است عملا حتی نمی تواند بگوید کجا است،تمرکز کمتری بر روی تجربه همه جانبه دارد،هیچ انگیزشی که ورودی قابل فهمی شود وجود نخواهد داشت.همه چیزفدای هیچ خواهد شد.

 

با توجه به روش طبیعی،فشار و استرس،مسیری را در فراگیری زبان روشن نخواهد کرد و کار به جایی نمی برد.استرس و فشار یک آزمون زبان ممکن است شما را وادار کند که تعداد زیادی کلمه حفظ کنید،نقش گرامری یاد بگیرید ونمرات خوبی کسب کنید.اما این نمی تواند مسیر را در فراگیری زبان برای شما باز کند.(ما قبلا بین “فراگیری”و یادگیری”تفاوت قائل شدیم.درست است؟)

 

فراگیری زبان به شما می گوید که شما باید در مکالمه، کاملا آرام وبدون استرس باشید به طوری که فراموش کنید به زبان خارجی صحبت می کنید.شما باید مجذوب پیام و محتوا شوید واسترس را کنار بگذارید.

خودتان را تحت فشار قرار ندهید. افکاری مانند”من نیاز دارم این را یاد بگیرم”یا “من دوهفته زمان دارم تا این لیست را یاد بگیرم”مسلما مفید نخواهد بود.

 

به جای آن،خودتان را در معرض زبان قرار دهید.فیلم اسپانیایی ببینید.غذای چینی بخورید.از خواندن کتاب های کودکان که به زبان فرانسوی است لذت ببرید.درباره نمره و جدول زمانی فکر نکنید. فقط خودتان را در محیطی قرار دهید که بتوانید گوش دهید،بخوانید و مشاهده کنید که چگونه زبان مقصدتان استفاده می شود.

 

اگر شما به گفته من عمل کنید.حدس من براین است که فرایند فراگیری شما به سرعت درچند ماه آینده رشد خواهد کرد.

من به شما 5 روش قدرتمند برای موفقیت درفراگیری زبان ارائه کرده ام.همه آن ها توسط روش طبیعی به اثبات علمی رسیده اند و همچنین توسط هفت میلیارد وسه میلیون انسان ثابت شده اند.

خب منتظر چه چیزی هستید؟بفرمایید و به یک کودک تبدیل شوید.

این هم از نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی تقدیم شما زبان آموزان سرزمین زبانی .

ودرآخر نکته ای که باید یاد آوری کنم این است که یادگیری زبان باید سرگرم کننده باشد.

موفق باشید.

مترجمان

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

فاطمه جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران ما:

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797
02144961935
02144961936
02144008685
سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

 

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link