فواید یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

فواید یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

فواید یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

8 مزیتی که یادگیری زبان دوم برای شما به ارمغان می آورد.

 

چه احساسی خواهید داشت زمانی که یک برتری نسبت به دیگران داشته باشید؟ مانند افراد خاصی که در زندگی مزیت های زیادی دارند پول,هوش و…

برتری در موقعیت های مختلف می تواند شما در مقابل بدخواهانتان سرافزار کند.

بیایید به برتری ویژه ای دست پیدا کنیم.با یادگیری یک زبان دوم  برتری هایی ویژه ای در بسیاری موقعیت ها پیدا خواهیم کرد.

دو زبانه بودن جذابیت,قدرت و هوش شما را افزایش می دهد. و این موضوع چیزی است که هرکسی می تواند با یک روش موثر و هوشمندانه به آن تبدیل شود.

درست است.برای هر فردی امکان پذیر است که هر زبانی را یاد بگیرد.

مهم نیست که چندساله هستید, کجا زندگی می کنید و چه تجربه هایی داشته اید. شما قدرت تغییر زندگی تان را از طریق یادگیری زبان دوم دارید.

به این موضوع با این دیدگاه نگاه کنید.دوزبانه بودن چیزی است که در حدود 20 درصد از جمعیت ایالات متحده ی آمریکا آن را تجربه کرده اند.

با نگاهی جهانی متوجه خواهیم شد که آمار در حال افزایش است. بلکه حتی تنها نیمی از انسان ها دو زبانه هستند.

آیا شما نمی خواهید جز این جمعیت( جمعیت دوزبانه) باشید؟

البته که می خواهید و به همین دلیل است که درحال خواندن این مقاله هستید. درست است؟

آیا شما آماده اید که ببینید دقیقا چطور دوزبانه بودن در هر موقعیتی به نفع شما کار می کند؟

اجازه دهید شروع کنیم.

فواید یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم
فواید یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

8 مورد مزیتی که دو زبانه بودن برای شما به ارمغان می آورد.

1)دوزبانه بودن برای شما یک مزیت اجتماعی به حساب می آید.

بیایید بگوییم که شما مانند یک فرد اجتماعی هستید که از صحبت کردن با مردم درباره ی موضوعات مختلف لذت می برید.شما صدها دوست دارید که شما را در صفحات شبکه های اجتماعی دنبال می کنند و شما همیشه آن فردی هستید که تقریبا با هر کسی که ملاقات می کنید احوال پرسی می کنید(فرقی نمی کند که آن ها را دوست داشته باشید یا نداشته باشید.)

یا شاید شما در سمت دیگر طیف های اجتماعی هستید شما تعدادی دوست دارید که با آن ها واقعا صمیمی هستید اما هنوز هم مایلید با افراد جدید ملاقات کنید و مهارت های اجتماعی تان را تقویت کنید.

مهم نیست که از لحاظ اجتماعی چه شخصیتی هستید دو زبانه بودن یا حتی تصمیم به دو زبانه شدن برای شما یک مزیت ویژه به حساب می آید. دوزبانه بودن چگونه در برقراری روابط اجتماعی به شما کمک خواهد کرد؟

افراد بیشتری وجود دارند که با آن ها ارتباط برقرار کنید.

دو زبانه بودن می تواند زندگی اجتماعی تان را بهبود ببخشد به دلیل این واقعیت ساده که به شما اجازه می دهد تا با افراد بیشتری صحبت کنید.

برای مثال اگر شما فردی هستید که علاوه بر این که به زبان انگلیسی صحبت می کنید به زبان ژاپنی هم مسلط هستید بنابرین شما می توانید هم با افرادی صحبت کنید که انگلیسی صحبت می کنند هم با افرادی صحبت کنید که ژاپنی صحبت می کنند.بنابرین ارتباطات اجتماعی شما به طور بالقوه ای گسترش خواهد یافت.

فرآیند یادگیری یک زبان مهارت های ارتباطی شما را تقویت می کند.

علاوه براین که تعداد افرادی که می توانند با شما صحبت کنند افزایش می یابد.زندگی اجتماعی تان هم به روشی جذاب و مهیج بهبود پیدا می کند و مهارت های ارتباطی تان به نحوی که خودتان هم انتظار نداشتید در این پروسه تقویت خواهد شد.

اما واقعا چگونه ممکن است؟

ساده است!جهت موفقیت در این فرآیند(دوزبانه شدن) شما نیازمند این هستید که گفتار و شنیدارتان را در زبانی که یاد گرفته اید توسعه دهید. هر دوی این مهارت ها برای کنترل تعاملات اجتماعی با دیگران ضروری است چرا که این دو مهارت شالوده ی ارتباط موثر و پایدار با دیگران می باشد.

علاوه براین,مهارت های خواندن و نوشتن در فرآیند دوزبانه شدن و برقراری یک ارتباط خوب, مهم و ضروری می باشند.

این به این معنا است که اگر شما فردی هستید که زبان جدیدتان را تنها با ارتباط برقرارکردن با گویشوران بومی ودیگر زبان آموزان در محیط وب تمرین می کنید یا این که از افرادی هستید که به یک محیط زبانی وارد شده اید به این دلیل که نمی توانید دو روز متوالی در خانه بمانید در هر صورت این نشان می دهد که فرآیند آشنایی شما با زبان,شما را درمعرض ارتباط برقرار کردن با دیگران قرار می دهد.

اهمیتی ندارد که به چه زبانی صحبت می کنید و چگونه با دیگران ارتباط برقرار می کنید(چت, تلفن, ایمیل یا رودررو).

فرآیند یادگیری زبان به شما این فرصت را می دهد که ارتباط برقرار کنید.

چه کسی می گوید که شما باید منتظر بمانید و لذت بردن از یک زبان را به زمانی موکول کنید که به آن مسلط شوید و فواید آن درست بعد از این که دوزبانه شدید اتفاق خواهد افتاد؟

شما می توانید شروع کنید به ملاقات کردن افرادی که به زبان های مختلف صحبت می کنند در حالی که شما در حال یادگیری زبان دیگری هستید. دوزبانه شدن قطعا می تواند سرگرم کننده باشد به خصوص زمانی که شما افراد دیگری را نیز با خود همراه می کنید. پس چرا شروع نمی کنید؟

برخی از روش های فوق العاده ای که دایره ی ارتباطات اجتماعی تان را در حین دو زبانه شدن  بالا خواهد برد شامل ارتباط با افرادی است که در نزدیکی شما درحال یادگیری زبان هستند یا این که میزبان یک دانشجوی خارجی در منزل تان شوید.

برای شروع, یکی از آسان ترین روش ها که شامل جنبه های اجتماعی یادگیری زبان هم می باشد پیدا کردن یک دوست تبادل زبانی است یا دوستی که فقط با او مکاتبه کنید.

دو سایت فوق العاده ای که شما به راحتی می توانید دوستی پیدا کنید که بتوانید با او مکاتبه کنید سایت هایی نظیر PenPalworldوWorldFriends می باشد.

2)دو زبانه بودن به شما در هر مرحله از زندگی قابلیت های زیادی می دهد.

یادگیری یک زبان دوم تنها در زمینه های مختلف زندگی به کارتان نخواهد آمد بلکه در هر مرحله از زندگی و در هر سنی نتایج و فواید خاص خودش را دارد. فرقی نمی کند پیر یا جوان هستید و یک زبان دوم را یاد می گیرید در هر صورت زندگی تان را بهتر خواهد کرد.

بیایید نگاهی به مراحل اصلی چرخه زندگی بیندازیم و ببینیم چگونه دو زبانه شدن می تواند تاثیرات مثبتی در همه ی سنین داشته باشد.

قابلیت هایی برای کودکان

یادگیری یک زبان خارجی  برای یک کودک می تواند در موقعیت های مختلف زیادی سودمند باشد.در زیر دلایل سودمند بودن آن را مطرح کرده ایم:

می تواند به یادگیری آن ها سرعت ببخشد و به مهارت های اجتماعی, مهارت های شناختی و مهارت های عاطفی شان کمک کند که تاثیرات مثبتی در آینده برآن ها خواهد داشت.

آموزش زبان به کودکان از لحاظ فرهنگی قابل قبول تر است چرا که هر روز جهانی تر می شود.

حتی به مغز کودکان کمک می کند که در مقابل حواس پرتی مقاومت کنند.

نکته ی جالب در رابطه با کودکان این است که زمانی که زبان ها را یاد می گیرند می توانند به بزرگ ترها در یادگیری زبان از طریق مثال کمک کنند چرا که در این زمینه فوق العاده اند.

بنابرین اگر شما در حال آموزش به کودکان هستید و تلاش می کنید که آن ها را به فردی دو زبانه تبدیل کنید و خودتان هم می خواهید زبان های دیگری یاد بگیرید در واقع شما به طور بالقوه به آن ها کمک خواهید کرد که به شما کمک کنند.بسیار عالی است.نه؟

قابلیت هایی برای بزرگسالان

خب,اجازه دهید صادق باشیم کودکان در یادگیری زبان بهتر از بزرگسالان می باشند. با این حال,حقیقت به تنهایی به این معنا است که اگر شما به عنوان یک بزرگسال زبانی را برای یادگیری انتخاب می کنید باید تلاش مضاعفی داشته باشید اما به طور حتم خواهید توانست.هر چقدر سن تان بالاتر می رود یادگیری زبان های جدید برایتان دشوارتر خواهد شد اما غیر ممکن نیست.

علاوه براین ,دو زبانه بودن به عنوان یک بزرگسال تاثیرات فوق العاده ای در زمینه های مختلف زندگی(زندگی اجتماعی,زندگی کاری و زندگی عاشقانه) خواهد داشت. در واقع فواید دوزبانه بودن در طول زندگی بزرگسالی تان همراه شما خواهد بود.

قابلیت هایی برای سالمندان

هرکس ممکن است به اشتباه فکر کند زمانی که سنش بالاتر می رود واقعا نمی تواند چیزهای جدید را یاد بگیرد به خصوص زبان های خارجی.با این حال هیچ وقت برای دو زبانه شدن سخت نیست. زمانی که در سنین بزرگسالی قرار دارید انتخاب یک زبان می تواند خوب به نظر برسد اما انتخاب یک زبان زمانی که سالمند هستید واقعا چشمگیر به نظر می رسد.

به علاوه مطالعات اخیر نشان می دهد که فعالیت های خاص مانند یادگیری یک زبان جدید می تواند مهارت های شناختی تان را تقویت کند تا مغزتان را در چنین سال هایی فعال و گیرا نگه دارد. همچنین مطالعات نشان داده است که دوزبانه بودن می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد و آلزایمر را به تاخیر بیاندازد. همه ی این فواید برای هر کسی می تواند دلایل کافی ای باشد تا دو زبانه شود. مهم نیست در چه مرحله ای از زندگی به سر می برید.

3)دوزبانه بودن به شما قابلیت های بسیاری به عنوان یک صاحب کسب و کار می دهد.

اگر شما صاحب یک کسب وکار هستید و تنها می توانید به یک زبان صحبت کنید شما ممکن است روش های موثر زیادی را برای بهبود کسب و کارتان از دست بدهید. مطمئنا استخدام کارکنانی که دوزبانه هستند می تواند به نفع شرکت شما باشد.البته دوزبانه بودن خودتان به طور حتم بیشتر به سودتان خواهد بود.

باور نمی کنید؟

در اینجا مواردی را عنوان کرده ایم که به شما نشان می دهد دو زبانه بودن منافع زیادی را برای کسب و کارها به ارمغان می آورد.

فرصت های شبکه ای بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.

صاحبان کسب و کارهایی که دو زبانه هستند به سادگی فرصت های بیشتری را برای سیستم های شبکه ای دارند همانطور که می توانند با افراد بیشتری نسبت به زمانی که یک زبانه هستند مذاکره کنند.

به شما کمک می کند فکر بازتری داشته باشید.

صاحبان کسب و کارهایی که دوزبانه هستند از لحاظ ذهنی قابلیت های بیشتری دارند. مادامی که یه زبان جدید را یاد می گیرند یا به دو زبان صحبت می کنند از لحاظ ذهنی رشد قابل توجهی خواهند داشت.آن ها می توانند از مهارت های خلاقانه ای که حین فرآیند یادگیری زبان کسب نموده اند یا  ازبینش گسترده ای که ضمن صحبت کردن به دو زبان بدست آورده اند در مدل کسب و کارشان استفاده کنند که این آن ها را قادر خواهد ساخت که به روش های منحصر به فردی فکر کنند که تلاش کسب و کارشان را با موفقیت بیشتری روبرو کند.

در مقابل کارکنان تان جایگاه و تصویر بهتری خواهید داشت.

در نهایت,یک صاحب کسب و کار دو زبانه بودن به شما کمک می کند که احترام و تحسین بیشتری را درمیان کارکنان تان بدست می آورید این به آن ها نشان می دهد که شما تلاشی در جهت تطبیق دادن خودتان با محیط اطراف تان دارید که به نوعی به کسب و کارتان کمک خواهد کرد .همچنین اگر یکی از کارکنان تان دوزبانه است یا به زبان های خارجی صحبت می کند شما احترام بیشتری را از جانب او دریافت خواهید کرد و ارتباط بهتری با او خواهید داشت.

البته مشغله های کاری, به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد و شاید شما تصور کنید زمان اضافی ای ندارد که صرف یادگیری چیز جدیدی کنید.با این حال اگر شما بتوانید زمانی در حدود 30 دقیقه در روز را برای یادگیری یک زبان خارجی کنار بگذارید شما ممکن است متعجب شوید که چقدر در آن مدت کم متحول می شوید و چقدر این مهارت جدید می تواند در دراز مدت به کسب کارتان کمک کند.

4) دوزبانه بودن برای کسی که سفرهای زیادی پیش رو دارد قابلیت های زیادی به ارمغان می آورد.

برای شمایی که عاشق سفر هستید این موضوع را در سفربعدی تان که درحال برنامه ریزی هستید در نظر بگیرید.دو زبانه بودن در زبان های مناسب به شما کمک می کند که سفرتان سرگرم کننده تر, آرامش بخش تر و ارزان تر تمام شد.

معمولا زمانی که مردم در اوقات فراغت شان به خارج از کشور سفر می کنند آن ها می خواهند سفرشان فارغ از استرس باشد و ترجیح می دهند با تورهای مسافرتی سفر کنند چرا که این کار سبب می شود که تمرکزشان برروی گشت و گذار باشد وتمام کارهای سخت را آژانس های سیاحتی انجام دهند. در حالی که سفرهای توریستی بسیار لذت بخش و سرگرم کننده هستند می توانند بسیار پر هزینه هم باشند.

البته کسانی هم هستند که به تنهایی یا با گروه های کوچکی سفر می کنند آن ها با استفاده از تکنولوژی در پیدا کردن مسیرهای مختلف سفر خود را آغاز می کنند. این راحل حل خوبی نیست! همه ی ما می دانیم که اعتماد کامل به تکنولوژی کمی ریسک پذیر است به ویژه زمانی که می خواهیم مسیرمان را پیدا کنیم.

به هر حال, زمانی که شما دوزبانه هستید نیازی به سرمایه گذاری و خرید تکنولوژی های گران قیمت ندارید که به شما خوش بگذرد.برای داشتن یک سفر موفق, همه ی آن چیزی که شما نیاز دارید مهارت های زبانی کارآمد و تمایل به ادامه ی یادگیری کلمات و عبارات جدید می باشد( و شاید هم یک نقشه).

در زیر چند مزیت یک مسافر دوزبانه را برایتان عنوان کرده ایم:

شما احساس استقلال و آزادی بیشتری دارید چرا که تمام کلمات و عبارت های لازم برای سفرتان را می دانید و نیازی به متوسل شدن به کتاب های انگلیسی برای سفر ندارید.

حتی اگر شما به زبان دوم تان کاملا مسلط نیستید شما اعتماد به نفس بیشتری در خودتان و مهارت های یادگیری زبان تان در طول اقامت تان در خارج از کشور بدست خواهید آورد. ممکن است بیشتر از آنچه که از خودتان انتظار دارید برای تبدیل شدن به یک فرد چند زبانه تلاش می کنید اما به خاطر داشته باشید که ممکن است به طور کامل به یک زبان جدید مسلط نشوید زمانی که در حال بازدید از یک مکان خارجی هستید مگر این که شما برنامه ریزی کرده اید مدتی را آن جا بمانید اما به طور حتم چیزهای بیشتری را نسبت به یک توریست یک زبانه یاد خواهید گرفت.

احتمالا سفرتان را با هزینه ای کمتر از آنچه که انتظارش را دارید به پایان می رسانید چرا که مهارت زبان خارجی تان می تواند به شما کمک کند که مکان هایی با هزینه ی کمتر برای غذا,خرید,خواب و گشت و گذار پیدا کنید بدون این که نیاز به کتاب یا مترجم داشته باشید.

دوزبانه بودن لذت بیشتری را از سفر عایدتان خواهد کرد.بنابرین با اعتماد به نفس بیشتری سعی کنید تا به یک فرد دو زبانه یا حتی چند زبانه تبدیل شوید.

5)دو زبانه بودن در جذب نیروی کار فرصت های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.

اگر شما در جستجوی شغلی می باشید و تنها می توانید به یک زبان صحبت کنید ممکن است هر زمانی که آگهی ای را می بینید که در آن نوشته شده است ترجیحا دوزبانه, احساس نگرانی کنید.حقیقت این است که شما دلیل خوبی برای نگرانی دارید.

امروزه بیشتر کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که به چندین زبان صحبت می کنند.این موضوع برای رشته شغل های خاص مانند کارهای خدماتی,مراقبت های بهداشتی, فناوری اطلاعات و کارهای اداری صدق می کند.

چه چیزی سبب می شود که دو زبانه بودن, جویندگان کار را مطلوب تر جلوه دهد؟ زیرا بیشتر کارفرمایان,کسب و کارهایی را مدیریت می کنند که با مشتریان و ارباب رجوع هایی از سراسر جهان ارتباط دارند و آن ها نیازمند کارکنانی هستند که بتوانند به طور موثرتری با گروه های مختلف مردم ارتباط برقرار کنند.

و این به این معنا می باشد که اکثر افراد دو زبانه می شوند که این نیاز برطرف شود.درست است؟ یک مطالعه انجام شده توسط موسسه تحقیقات دانشگاه “Phoenix” نشان می دهد که تعداد افرادی که در حال یادگیری زبان های اسپانیایی و چینی هستند برای پاسخگویی به تقاضای رو به افزایش کارفرمایان کافی نیستند.

به هر حال, دو زبانه بودن تنها منحصر به 5 یا 6 شغل خاص نمی باشد.دو زبانه بودن( به خصوص در زبان هایی مانند انگلیسی, عربی,فارسی,ماندارین, کره ای یا پشتو) در حالی که خدمت رسانی می کند می تواند برای شما سودمند باشد. زمانی که در لیستی قرار می گیرید شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارید در واقع شما فرصت های بیشتری نسبت به رفقای تک زبانه ی خودتان دارید. کسانی که مسئول ثبت نام هستند تمایل به ثبت نام افراد دوزبانه دارند چرا که با استخدام این افراد بهتر می توانند به محیط خارجی شان رسیدگی کنند.

این یک واقعیت فوق العاده است شما می توانید هم مهارت های زبانی تان را در محیط کار تقویت کنید هم بابت آن حقوق دریافت کنید.

اما در این مورد که رایج ترین زبان ها چه زبان هایی هستند و از کدام زبان ها کارفرمایان بیشتر استقبال می کنند و می خواهند که متقاضیان ایده آل به آن مسلط باشند؟ این زبان ها شامل انگلیسی, اسپانیایی, فرانسوی,روسی, عربی, پرتغالی,آلمانی وچینی ماندارین می باشند.

هر چند لاتین به اندازه ی زبان های دیگر رایج نیست اما در حرفه های خاصی که مربوط به قانون, آموزش پرورش, علوم کامپیوتر و پزشکی می باشد می تواند مفید واقع شود.

البته شما آزادید که هر زبانی را که می خواهید یاد بگیرید مهم نیست در چه زبانی قصد دو زبانه شدن دارید به هر حال شم احتمالا  نسبت به رقیبان خود در بازار کار امروز در جایگاه بالاتری قرار خواهید گرفت.

6)دوزبانه بودن توانایی هوشی شما افزایش خواهد داد.

مطالعات متعددی که شامل تست های عملکرد افراد دو زبانه و تک زبانه می باشد نشان می دهد که یک ارتباط مستقیمی بین دو زبانه بودن و داشتن عملکرد بهتر مغز وجود دارد.به عبارت دیگر,چند زبانه بودن می تواند شما را باهوش تر کند.

اما دقیقا چگونه دوزبانه بودن عملکرد مغزتان را متفاوت می کند؟

دانشمندان می گویند یادگیری دو یا چند زبان به مغزتان کمک می کند که ورزش کند و این کار سبب می شود سطح عملکردش افزایش پیدا کند. دقیقا همانند بدنسازانی که ورزش می کنند تا ماهیچه هایشان رشد کند.این فوق العاده نیست؟ چه کسی نمی خواهد یک مغز قدرتمند داشته باشد؟

7)دو زبانه بودن برایتان یک قابلیت همیشگی به حساب می آید.

آیا شما متنفرید از این که افراد به زبان دیگری در مقابل شما جک تعریف کنند و شما چیزی متوجه نشوید؟ مانند زمانی که شما به رستوران می روید و خدمتکاران به موضوعی به زبان دیگری می خندند و شما متوجه نمی شوید و سعی می کنید که بفهمید که آن ها درباره ی چه چیزی می خندند(به ویژه زمانی که مکالمه طوری به نظر می رسد که انگار به شما می خندند!)

اگر شما در این موقعیت دو زبانه بودید نه تنها متوجه می شدید که آن ها چه می گویند بلکه همراه با آن ها می خندیدید.مطمئنا این موضوع ممکن است برای شما کمی خنده دار به نظر برسد اما حداقل احساس خوبی خواهید داشت از این که می توانید با آن ها همراه شوید.

هرچند این ایده فراتر از جک می باشد. دو زبانه بودن در هر جنبه ای از زندگی می تواند به شما جایگاه بهتری بدهد.برای مثال اگر شما عاشق غذا های ایتالیایی هستید و در زبان انگلیسی و ایتالیایی دو زبانه هستید زمانی که با دوستان یا خانواده تان بیرون می روید شما احساس خوبی خواهید داشت از این که می دانید در یک رستوران معتبر چه غذاهای ایتالیایی وجود دارد بدون این که مجبور باشید چیزی را بخوانید یا از کسی بپرسید.نه تنها این موقعیت را از دست نداده اید بلکه توانسته اید دانش تان را به دیگران نشان دهید و حتی شاید همراهانتان و خدمتکاران بومی را تحت تاثیر قرار بدهید.

به طور حتم فیلم ها و موزیک های زیادی را در رسانه های اجتماعی تماشا می کنید. این موضوع در این رابطه هم صدق می کند. دوزبانه بودن شما را قادر می سازد زبان های خارجی را درک کنید بدون این که از زیرنویس یا ترجمه استفاده کنید.اگر شما در حال یادگیری هستید عبارت ها و کلمات خارجی زیادی را بعد از دیدن این فیلم ها یاد می گیرید.

دانستن این که افراد در فیلم ها و موزیک های خارجی چه می گویند بهتر از این است که شما فقط با دیدن این فیلم ها صدایی بشنوید.این به طور حتم برای گوش هایتان هم بهتر است این طور فکر نمی کنید؟

خلاصه این که دو زبانه بودن به شما کمک می کند که جهان اطراف تان را در رابطه با موضوعاتی که قبلا هرگز به آن فکر نکرده اید بهتر درک کنید واین سبب می شود که زندگی تان در همه ی جنبه ها لذت بخش تر شود.

8) دوزبانه بودن این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که به دیگران کمک کنید.

شما احتمالا زمانی که عنوان این بخش را خواندید چشمانتان گرد شد و ناگهان احساس کردید که باید لباس ویژه ای بپوشید و مانند یک قهرمان باشید. مهم نیست که چه واکنشی نشان داده اید. احتمالا یک سوال در ذهن شما به وجود آمد که آیا دو زبانه بودن می تواند از شما یک قهرمان بسازد؟

در تمام این مقاله ما در رابطه با این موضوع صحبت کرده ایم که چگونه می توانید با دو زبانه به خودتان کمک کنید؟ اما این همیشه در رابطه با خودتان نیست و در ابتدا ممکن است منظورمان از این حرف خیلی روشن نباشد.اما اگر شما از مهارت های زبانی تان برای موارد بهتر استفاده می کنید چه کسی می تواند بگوید که شما مانند یک قهرمان واقعی عمل نمی کنید؟ شما می توانید به روش های مختلفی از استعداد دو زبانه بودنتان برای ایجاد تفاوت در جهان استفاده کنید درحالی که احترام و تحسین بیشتری را هم از انسان های دیگر دریافت می کنید.

برای مثال اگر معلم دوزبانه ای هستید شما می توانید با استفاده از مهارت های دوزبانه بودنتان, دانش آموزانی را در سراسر جهان آموزش دهید و با این کار تاثیر ویژه ای روی دانش آموزان در هر نقطه از جهان داشته باشید. همچنین می توانید به خانواده و دوستانتان, زبان خارجی ای را که صحبت می کنید آموزش دهید. بنابرین آن ها می توانند مزایای دو زبانه بودن شما را تجربه کنند که احتمالا از شما تصویری به نام قهرمان در ذهن شان برجای خواهند ماند.

تنها به آموزش ختم نمی شود. حتی اگر شما نمی توانید آموزش دهید(یا نمی خواهید) می توانید روش ها و برنامه های داوطلبانه ی دیگری را پیدا کنید که در آن ها به دو زبانه ها به صورت محلی یا جهانی نیاز است.دو زبانه بودن به شما کمک می کند با افرادی از فرهنگ های مختلف ارتباط برقرار کنید. آن شادی و رضایتی که شما بعد از تعامل با آن ها بدست می آورید سختی یادگیری یک زبان را برای شما شیرین خواهد کرد.

حقیقت این است که هرگز نمی دانید که اگر شما به یک زبان دوم مسلط شوید چه کسی را در آینده تحت تاثیر قرار خواهید داد. درحالی که دو زبانه بودن ممکن است به طور مستقیم همیشه به نفع شما نباشد توانایی کمک به دیگران با به کارگیری هوشتان می تواند به تنهایی یک مزیت بزرگ به حساب بیاید.

اکنون شما اعتقاد پیدا کردید که یادگیری زبان های متعدد می تواند به شما کمک کند که یک قهرمان باشید؟پاسخ صحیح بله است.

در این مقاله چه نکاتی را یاد گرفته ایم؟

اساسا وقتی نوبت به یادگیری یک زبان جدید می رسد با مزیت های بسیاری روبرو هستیم که نمی توانیم یادگیری زبان دوم را به تعویق بیاندازیم.

ممکن است باور نکنید زمانی مردم فکر می کردند که دو زبانه بودن به آن ها ضرر خواهند رساند اما اکنون می دانید این قضیه کاملا برعکس است نه تنها ضرر بلکه یه مزیت ویژه به شمار می رود.

امیدوارم بعد از خواندن این مقاله انگیزه ی کافی برای شروع یادگیری یک, دو یا بیشتر از این تعداد زبان را داشته باشید.

در سفر دو زبانه شدن موفق باشید.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link