8 راه برای یادگیری زبان انگلیسی

8 راه برای یادگیری زبان انگلیسی

8 راه برای یادگیری زبان در زمان نوشیدن قهوه (چای)

 1. بازی کردن

یادگیری یک زبان باید مفرح باشد.

بازی ها مفرح هستند.

لذا، …….بله، می بینید که به چه چیزی ختم خواهد شد. بازی های زیادی برای یادگیری زبان وجود دارند، از بوریتو بیلدرز[1] (برای یادگیری اسپانیایی-مورد علاقه شخص من) تا جفت های قدیمی خوب. 5 دقیقه یا بیشتر را برای کامل کردن یک سطح یا پاسخ به پرسشها صرف کنید.

8 راه برای یادگیری زبان انگلیسی
8 راه برای یادگیری زبان انگلیسی

به خاطر داشته باشید که بازی را انتخاب کنید که واقعا می توانید آن را بازی کرده و از آن یاد بگیرید. نکته ای در بازی کردن چیزی که ساده است وجود ندارد، فقط می توانید ببرید، من نیز این اشتباه را کرده ام.

در کنار بازی کردن، شما می توانید نگاهی به برنامه های کاربردی یادگیری زبان داشته باشید. بسیاری از این ها دارای سطوح و بخش های مختلف هستند و در اندازه های بیت هستند و معمولا میزان زمان به اندازه ی جوش آمدن آب کتری را می گیرند.

یک گزینه ی عالی FluentU است. FluentU ویدئوهای واقعی را می گیرد – مانند ویدئوهای موسیقی، تریلر فیلم ها، اخبار و سخنان الهام بخش- و آنها را به درس های یادگیری زبان فردی و درگیر کننده تبدیل می کند. برنامه کاربردی FluentU به زودی راه اندازی می شود و برای تمرین در زمان نوشیدن قهوه عالی است چون دارای محتوای واقعی و شخصی است.

نکته برتر: شما تنها با تغییر تنظیمات زبان، می توانید بازی های غیر یادگیری زبان خود را به بازی های یادگیری زبان تغییر دهید. یعنی همه ی بازی های مورد علاقه ی شما بر روی تلفن یا کامپیوتر اکنون ابزاری دوگانه برای یادگیری هستند، چطوره؟

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

 1. روزنامه بخوانید

شما از خواندن روزنامه می توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید، از شرایط جدی که در گوشه و کنار دنیا رخ می دهد تا مسائل کم اهمیت مانند اینکه چه کسی بهترین لباس را در اسکار پوشید.

شما همچنین می توانید با خواندن روزنامه، یک زبان را یادگرفته و تمرین کنید.

مشخصا، خریدنِ یک روزنامه در زبان هدف کاری نزدیک به غیرممکن است مخصوصا اگر شما در یک کشور بومی نباشید اما اینجاست که زیبایی اینترنت به چشم می آید. به سادگی به دنبال «روزنامه+ زبان هدف» در گوگل بگردید و تعداد زیادی وب سایت به شما معرفی خواهد شد.

اگر نمی خواهید برای جستجو زمان صرف کنید، اینجا چند دستورالعمل عالی و هزاران منبع خبری برای یادگیری زبان هدف ارائه شده است:

 • چینی
 • انگلیسی
 • فرانسوی
 • آلمانی
 • ژاپنی
 • اسپانیایی

خواندن اخبار به زبان هدف یعنی اینکه شما می توانید در مورد شرایط واقعی در گوشه و کنار دنیا اطلاعات داشته باشید، مثلا چه کسی در مراسم اسکار چی پوشید، و یادگیری زبان خود را تقویت کنید.

شما حتی می توانید انتخاب کنید که به کدام بخش روزنامه بیشتر بپردازید، لذا این بخش چیزی است که شما بدان علاقه دارید بعلاوه خواندن روزنامه با قهوه به نوعی نوستالژیک است، نه؟

نکته برتر: روزنامه ها معمولا از زبان بسیار ساده استفاده می کنند، اما به خاطر داشته باشید که هر لغت یا عبارتی را که در مورد آن مطمئن نیستید یادداشت کنید و بعدا آن را چک نمایید.

 1. به پادکست گوش دهید

پادکست ها راه خوبی برای عادت به صدای زبان هدف هستند، برای جذب نواخت و آغاز بهبود درک شنیداری.

آنها همچنین راه خوبی برای پر کردن جیب های کوچک زمانی هستند که در برنامه ی روزانه ی شما رخ می دهند. سوار اتوبوس به سمت مقصدی هستید؟ باید به جایی پیاده بروید؟ منتظر آماده شدن قهوه هستید؟ به پادکست گوش دهید.

استفاده از آنها ساده است و مجموعه ی گسترده ای از آنها وجود دارد، شما باید در مورد موضوعی که بدان علاقمند هستید یا موضوعی که باید بر روی آن تمرین کنید، یک پادکست پیدا کنید.

مطمئن نیستید که کدام پادکست ارزش زمان شما را دارد؟ نگران نباشید! ما قبلا بهترین ها را برای شما در زبان های هدف پیدا کرده ایم:

 • چینی
 • فراگیر انگلیسی | انگلیسی بومی
 • فراگیر فرانسوی | فرانسوی بومی
 • فراگیر آلمانی
 • فراگیر ژاپنی
 • فراگیر اسپانیایی

نکته برتر: بسیاری از پادکست های یادگیری زبان متن و تمرین دارند. به عنوان مثال، در اسپانیایی، یادداشت ها برای هر قسمت کاربرگ فراهم می کند. این بهترین راه برای کاوش عمیق تر در تمرین و ایجاد تجربه ی یادگیری حسی است.

 1. یک یادداشت در مورد روز خود بنویسید

پیدا کردن زمان برای نوشتن هرچیزی در طی روز، مثلا در زبان هدف، مانند پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه است. اما اگر آن را مانند یک فهرست انجام کار در نظر بگیرید، کاری ساده تر به نظر خواهد رسید.

در حالی که شما در یک صف خرید منتظر هستید، منتظر چاپ چیزی هستید، یا – به صدای جوشیدن کتری گوش می دهید- یک یادداشت بردارید یا Notes را بر روی تلفن خود باز کنید و سپس در مورد روز خود بنویسید.

جملات ساده کافی هستند، درست مانند اینکه در حال نوشتن فهرست کارهایی هستید که باید انجام شوند یا اگر شما زمان و مطالب بیشتر برای نوشتن دارید، در نوشتن یک مقاله کامل در مورد ناهار یا تاخیر اتوبوس در صبح بنویسید.

این کار توانایی نوشتن شما در زبان هدف را افزایش می دهد و شما را تشویق می کند تا در مورد مسائل ساده به زبان خارجی فکر و عمل کنید. بعلاوه، شما همواره می توانید به آن بازگشته و بیشتر تمرین کنید و به خودتان یادآور شوید که دیروز چه کردید.

نکته برتر: نوشتن فهرست کارهایی که باید انجام دهید را نیز به زبان هدف در نظر بگیرید، لذا مجبورید در نقاط مختلف روز به آن رجوع کنید.

 1. فلش کارت مرور کنید

هر وقت که یک لغت جدید را یاد گرفتید، مطمئن شوید که آن را با توضیح بر روی فلش کارت نوشته اید و آن را فهمیده و به خاطر می سپارید.

این کار را به سرعت انجام دهید.

در صورت نیاز از رنگ و تصاویر استفاده کنید.

در حالی که منتظر آماده شدن قهوه یا گرم شدن غذا در مایکرویو می باشد، تعداد فلش کارت را بخوانید و حافظه ی خود را تست کنید.

نکته برتر: فلش کارت ها را به صورت گروهی در دسته های مختلف که بر روی یک موضوع خاص تمرکز دارند، نگهداری کنید. شما قادر خواهید بود تا ارتباطاتی بین لغات و عبارتهای مشابه ایجاد کنید و با استفاده از نظریه ی تعیین و تنظیم، می توانید به خاطر بیاورید که کجا و چه موقع، چه موضوعی را تمرین کرده اید.

 1. فرهنگ لغت را مطالعه کنید

مطالعه ی یک فرهنگ لغت بسیار نادیده گرفته می شود. به آن همه لغت فکر کنید!

چیزی که در اینجا باید به خاطر داشته باشید، پر نکردن مغزتان با لغات مبهم است که هرگز استفاده نمی کنید. در عوض، لغاتی که در درس شب قبل یادگرفته اید را مطالعه کرده یا به عبارت هایی که مدت ها در مورد آنها شگفت زده بوده اید، بپردازید.

ممکن است به راحتی در فرهنگ لغت گم شوید، لذا لغاتی را که می خواهید تمرین کرده و معنای آنها را یاد بگیرید را از قبل یادداشت کنید تا بتوانید بر روی آنها تمرکز کنید.

نکته برتر: پس از اینکه یک لغت و معنای آن را کامل یاد گرفتید، چندین جمله را با آن بسازید تا اطلاعات را حفظ کنید – حتی می توانید آن را بر روی فلش کارت یادداشت کنید.

 1. یک گروه تمرین زبان را توسط آب سردکن ایجاد کنید

اگر کسی در دفتر شما نباشد که همان زبانی را که شما مطالعه می کنید، مطالعه کند، آغاز یک کلاس با قهوه جوش یا آب سردکن آسان نیست.

اما اگر چنین فردی وجود داشت، بهترین استفاده را از آنها بکنید!

برای ملاقات ده دقیقه ای در یک زما معین از روز برنامه بریزید و خود را متعهد کنید تا در طی این زمان، تنها به زبان هدف صحبت کنید.

حتی می توانید یک قدم به جلوتر رفته و یکدیگر را با فلش کارت تست کنید، یکدیگر را برای بازی های یادگیری زبان که دو نفره هستند به چالش بکشید یا در مورد یک پادکست که دیشب گوش داده اید، بحث کنید.

تمرین روزانه ی زبان زمانی آسانتر است که افراد دیگر شما را در انجام آن تشویق می کنند و شما قادر خواهید بود تا ایده ها را به اشتراک بگذارید و از یکدیگر سوال بپرسید.

نکته برتر: برای هر ملاقات یک کار را تعیین کنید لذا نوعی تمرکز ایجاد می شود و شما نمی خواهید تنها در مورد دختری صحبت کنید که در اتاق کناری در حال انجام کار است.

 1. تبلیغات به زبان هدف را مشاهده کنید

همه از تبلیغات متنفر هستند.

اما تبلیغات علی رغم همه ی بدی هایی که دارند، راه خوبی برای یادگیری زبان هستند چون تکرار و لغات کلیدی خوبی زیادی ارائه می کنند.

همه ی آنچه که باید انجام دهید، جستجو برای «تبلیغات» یا «آگهی»[2] در زبان هدف در یوتیوب است و صفحات زیادی را مربوط به این امر پیدا خواهید کرد.

اگر می خواهید از تبلیغات زبان یاد بگیرید، باید FluentU را ببینید. راه بهتری برای دانستن نحوه ی استفاده ی لغت جز مشاهده ی مثال آن در ویدئوهای مختلف، وجود ندارد.

بهترین نکته در مورد آگهی های بازرگانی این است که آنها کوتاه هستند و به نکته اشاره می کنند و شما می توانید تعدادی از آنها را در 10 دقیقه مشاهده کنید یا یکی را بارها و بارها مشاهده کنید تا معنای آن را به طور کامل درک کنید.

نکته برتر: اگر تلاش می کنید تا یک مجموعه ی معین از لغات را یاد بگیرید، تبلیغاتی را انتخاب کنید که با آن مطابق هستند. به عنوان مثال، اگر به دنبال یادگیری لغات مربوط به اتومبیل هستید، تبلیغات مربوط به اتومبیل را مشاهده کنید یا اگر می خواهید لغات بیشتری در مورد پاک کردن بدانید، از آگهی های پاک کنندگی استفاده کنید- به همین سادگی!

فکر کنید در هر روز 10 دقیقه زمان اضافی دارید؟ و نه بیشتر. من از شما می خواهم تا حداقل سه تا از این فعالیت ها را انتخاب کرده و با آنها را درون زمان استراحت نوشیدن قهوه (یا زمان انتظار برای اتوبوس، یا وقتی که در صف فروشگاه هستید) در هفته ی پیش رو بگنجانید.

شرط می بندم که شگفت زده می شوید وقتی که اثر این زمان های کوتاه را بر یادگیری زبان خود مشاهده کنید.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link