تنبلی در یادگیری زبان انگلیسی

تنبلی در یادگیری زبان انگلیسی

تنبلی در یادگیری زبان انگلیسی

 تنبلی در یادگیری زبان انگلیسی در ایرانیان بسیار رایج است. تنبلی یعنی انجام حداقل کار برای رسیدن به بیشترین نتیجه!

نویسنده : ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور ارشد سرزمین زبان

 

دوستداران انگلیسی گاهی از مشکل تنبلی و عدم تمرین مداوم زبان خود ابراز ناراحتی می کنند. بسیاری هستند کهواقعا به یادگیری انگلیسی علاقه وافری داشته و همراه این اشتیاق را حفظ می کنند اما باز پیش می آید که برخی از همین افراد به دلیل مسائلی از جمله تنبلی، بهانه آوردن برای نداشتن وقت کافی، عدم علاقه ذاتی به تمرین مداوم

بر روی یک موضوع و … به آن اندازه که استعداد و توانایی داشته پیشرفت نمی کنند.

 

 

در زمینه تنبلی باید بگویم که اشکالی ندارد و تنبل بودن جزو ذاتی هر انسانی می باشد. باید بگویم که تنبلی حتی لذت هم داشته و همه ی ما این احساس را تجربه کرده ایم! همچنین می توان تنبلی را طور دیگری نیز معنا کرد:

تنبلی یعنی انجام حداقل کار برای رسیدن به بیشترین نتیجه!

 

با این تعریف جدید از واژه تنبلی می توان هم اکنون به سراغ یادگیری زبان رفته و چند راه کار هوشمندانه برای یادگیری زبان در نظر گرفت:

 

1- از بسیار کم شروع کنید

مطمئنا این پیشنهاد با ذائقه بسیاری از افراد جور در نخواهد آمد. همه ما تصور می کنیم که می توانیم از خیلی زیاد شروع کرده و همان گونه هم ادامه دهیم. این تصور باعث شکست ها و دلسردی های فراوانی شده است. حال برای مخاطب هوشمند خود پیشنهاد می کنیم که این مورد را حتی برای زمان کوتاه امتحان کرده و نتیجه آن را ملاحظه نمایند. به هر حال همان گونه که می دانید ” سنگ بزرگ علامت نزدن است”

 

هر روز اگر نمی توانید ده کلمه یاد بگیرید. سعی کنید یک کلمه بیاموزید و یا حتی هر دو روز یک بار یک کلمه. اگر نمی توانید به طور مداوم به تقویت گرامر خود بپردازید سعی کنید هر دفعه فقط یک نکته ی بسیار کوچک گرامری را از کتاب خود انتخاب کرده و فقط روی آن کار کنید. اگر نمی توانید هفته ای 5 ساعت روی زبان خود کارکنید، سعی کنید هفته ای 30 دقیقه و یا یک ساعت به زبان اختصاص دهید.

 

2-دوستان جدید مشتاق بیابید

بسیاری از افراد شاید متوجه نباشند ولی تاثیر دوستان از تاثیر هر عامل بیشتر می باشد. دوستان می توانند در شادی و یا شکست ها ی انسان نقش بزرگی ایفا کنند. پس می توان از این فرصت استفاده کرد و به طور آگاهانه با افرادی آشنا شد که مانند شما علاقه به یادگیری انگلیسی داشته باشند. این افراد به شما به صورت ناخودآگاه در بهبود زبان خویش کمک خواهند کرد.

 

3-برای هر پیشرفت کوچکی، برای خود پاداش بزرگی در نظر بگیرید

لازم نیست حتما بعد از گذرانیدن مرحله های مختلف و دشوار شادی کرده و به خود استراحت دهید. با هر یادگیری هر 10 کلمه، هر 5 قاعده انگلیسی و … نیز می توانید خود را تشویق کرده تا در مرحله های بعدی نیز انگیزه تان حفظ شود.

برای یادگیری هر چیزی از جمله زبان هر فردی همواره با مشکلات متعددی رو به رو می شود که تنبلی و بی انگیزگی نیز جزو همین موارد می باشد. اما تحت هر شرایطی کافی است مقداری برنامه ریزی کرده و طبق شرایط و موقعیت خود بهترین راهرا برای رسیدن به هدف خود انتخاب کنیم.

 

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی 2

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link