تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا

مقاله ای که هم اکنون می خواهید مطالعه کنید درباره ی تحصیل در دبیرستان های کانادا است که امیدواریم با مطالعه ی این مقاله اطلاعات مهاجرتی شما در مورد کشور کانادا تکمیل تر شود

محصلین سال های اول، دوم، سوم و کسانیکه دوره پیش دانشگاهی را تمام نکرده اند، بایستی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا ابتدا در دبیرستان ثبت نام کرده و دیپلم کانادا همراه با مدرک تکمیل دوره های زبان انگلیسی را دریافت نمایند

سیستم دبیرستان های کانادا

کانادا دارای دبیرستان های دولتی و خصوصی می باشد. برخی از کالج ها در کانادا نیز دانشجوی بین المللی برای دوره های دبیرستان می پذیرند. دانشجویان بین المللی عموما در دبیرستان های خصوصی پذیرش می گردند. در برخی دبیرستان ها، دانش آموزان می توانند فقط واحد هایی را انتخاب کنند که برای پذیرش دانشگاه لازم دارند. این دبیرستان ها مناسب متقاضیانی است که دارای دیپلم و پیش دانشگاهی هستند ولی نمرات بالایی در دروص اصلی خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه ندارند و مجبورند دروس تخصصی خود را دوباره در یک دبیرستان بگذرانند. در حالی که در برخی دبیرستان ها دانش آموزان باید برای کل سال تحصیلی (مانند سال چهارم یا گرید دوزاده) ثبت نام نمایند.

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های کانادا

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های کانادا به شرح ذیل می باشد:

• سن بالای 16 سال

• معدل بالای 12 در سال های دبیرستان و آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی

• معرفی یک نفر در کانادا بعنوان قیم در هنگام تحصیل درصورتی که سن متقاضی کمتر از 18 سال باشد.

به محصلین با توجه به نمرات سال های قبل دبیرستان دروس دبیرستانی سیستم کانادا و دروس زبان انگلیسی داده خواهد شد. به فارغ التحصیلان، دیپلم دبیرستان (grade 12) اعطا می گردد. متقاضیان معمولا پس از اخذ پذیرش باید هزینه یک ترم تحصیل را (حدود هفت هزار دلار) به دبیرستان پرداخت نمایند تا مدارک کامل پذیرش برای آنها ارسال گردد. این سپرده در صورت عدم اخذ ویزای دانشجویی به طور کامل برگردانده می شود. متقاضی همچنین باید بتوانند گواهی حساب بانکی با موجودی کافی برای یک سال تحصیل را به برخی دبیرستان ها هنگام اخذ پذیرش ارایه نمایند. این شرکت اطلاعات لازم و فرم های مربوطه و نحوه تکمیل آن برای متقاضیان طرف قرارداد با این شرکت ارسال خواهد کرد.

درصورتی که سن متقاضی کمتر از 18 سال باشد و متقاضی نتواند کسی را در کانادا بعنوان قیم معرفی نماید، این شرکت ترتیبات لازم را برای تعیین قیم قانونی انجام می دهد.

امکانات تحصیلی در دبیرستان های کانادا

دانش آموزان در هنگام تحصیل می توانند از امکانات پانسیون و زندگی با خانواده های کانادایی استفاده نمایند. این خانواده ها طرف قرارداد دبیرستان و مورد تایید بوده و دانش آموزان با توجه به سلایق و محدودیت های شخصی (سن، جنسیت، خصوصیات) به این خانواده ها معرفی می گردند. خانواده ها مسوول تهیه امکانات زندگی، مطالعه و تغذیه دانش آموزان (حداقل دو وعده غذا) بوده و رفتار دانش آموزان را در هنگام اقامت زیر نظر خواهند داشت. مدیران دبیرستان ها در پایان تحصیل با ارایه مشاوره به دانش آموزان شرایط ادامه تحصیل آنان را در مقاطع بالاتر فراهم خواهد نمود. خانواده های محصلین می توانند برای دیدار فرزندان خود در کانادا درخواست ویزای توریستی نمایند. امکان گرفن ویزای دیدار از فرزندان در حال تحصیل بسیار بالا می باشد.

هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا

هزینه تحصیل در دبیرستان ها بستگی به استان محل تحصیل و نوع خدمات رفاهی دبیرستان ها دارد. هزینه تحصیل در دبیرستان به صورت زیر می باشد:

• شهریه دبیرستان حدود 14 هزار دلار در سال

• هزینه زندگی در پانسیون حدود 750 تا 950 دلار در ماه

• هزینه بیمه حدود 600 دلار در سال

• سایر هزینه های آموزشی حدود 3 تا 4 هزار دلار در سال

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link