تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

تحصیلات‌ در کشور بلژیک‌ در سه‌ مقطع ابتدایی، متوسطه‌ و دبیرستان برگزار می گردد و دانش آموزان پس‌ ازپایان این دوره های آموزشی ، می‌توانند جهت تحصیل‌ در رشته‌ مورد علاقه‌ خود در دانشگاه اقدام نمایند .

متقاضیان تحصیل در کشور بلژیک می توانند در ادامه تحصیل در دانشگاه‌ و یا مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ بپردازند .

تحصیل‌ در اکثررشته‌ها نظیر معماری، بهداشت، موسیقی، نمایش‌ و… در مؤ‌سسات‌ آموزش عالی بلژیک برگزار می گردد . دانشجویان دوره های تحصیلی خود را در دو  مرحله ی کار عملی و آکادمیک می گذرانند .

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

دانشجویان در مرحله اول جهت ورود به‌ دانشگاه‌های بلژیک ، لزوماً باید مدرک دیپلم‌ دبیرستان‌ های کشور بلژیک‌ و یا دیپلم‌ دبیرستان‌ کشورهای‌ دیگر را ارائه نمایند . چنانچه این مدرک مورد  تأیید وزارت‌ آموزش، تحقیقات‌ و تشکیلات کشور بلژیک‌ واقع گردد میتوانند جهت ورود به دانشگاه اقدام نمایند . لازم به ذکر است که تحصیل‌ در رشته‌هایی همچون‌ فنی‌ و مهندسی، پزشکی‌ و دندانپزشکی‌ در دانشگاه های کشور بلژیک ، مستلزم شرکت در آزمون ورودی می باشد.

بسیاری از دانشگاه های بلژیک از جمله دانشگاه های با  رتبه های خوب و نسبتاً بالا در سطح جهانی هستند . هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها حدود 800 تا 3000 یورو در سال متغیر می باشد .  دروسی که در دانشگاه های بلژیک ارائه می شوند ممکن است به زبان فرانسوی و یا هلندی و یا آلمانی باشد و البته دانشگاه هایی نیز وجود دارند که دروس را به زبان انگلیسی تدریس می نمایند .

اکثر دانشگاه های بلژیک از لحاظ هزینه های تحصیل تقریباً رایگان می باشند ؛ البته دانشگاه های خاص و یا رشته های خاصی  هم هستند که برای تحصیل نیاز به پرداخت هزینه دارند .

دانشجویان در کشور بلژیک پس از گذراندن امتحانات مربوط به هر سال تحصیلی  خود را با برگزاری آزمون‌های مربوطه تکمیل کنند و برای پذیرش به سال بالاتر تحصیلی، امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذارند.

شروع کلاس های دانشگاهی در دو ترم سپتامبر و اوایل اکتبر می باشد .

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های بلژیک متشکل از چندین واحد درسی و ارائه ی پایان نامه تحقیقاتی می باشد. سیستم آموزش کارشناسی ارشد در کشور بلژیک بر پایه ی تلاش های دانشجو می باشد  و اصطلاحاً  استاد محورنمی باشد.

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دوره کارشناسی ارشد بلژیک ، ارائه مدرک زبان انگلیسی که دلالت بر تسلط فرد داشته باشد ، توصیه نامه اساتید و همچنین ارائه نامه ای که مبتنی بر استطاعت مالی شخص باشد را می توان نام برد .

لازمه ی پذیرش در مقطع دکترا ارائه ی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد  می باشد . متقاضیان ادامه تحصیل در بلژیک می بایستی با استاد راهنما در دانشگاه برای ارائه ی پروپوزال واخذ تاییدیه از ایشان در ارتباط باشند و در صورت امکان در رشته تحصیلی مورد نظر خود بورس تحصیلی دریافت نمایند . لازم به ذکر است که  شرایط اخذ بورس تحصیلی در اغلب موارد مربوط به دانشجویان فارغ التحصیل از  دانشگاه های همان کشور می باشد و در مرحله بعد اشخاصی که از رزومه کاری و تحصیلی فوق العاده قوی برخوردار باشند می توانند جهت درخواست بورس تحصیلی اقدام نمایند .

شرایط دیگری در رابطه با تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد که اشخاص متقاضی می توانند در برخی دانشگاه ها و برخی از رشته ها که دارای هزینه می باشند  به ادامه تحصیل بپردازند.

دوره ی فوق دکترا نیز در دانشگاه های بلژیک وجود دارد . منتها گذراندن این دوره , مدرک تحصیلی محسوب نمی گردد . معمولاً اساتید دانشگاه های کشور بلژیک پروژه های مورد نظر در پست دکترا را اعلام نمی کنند و فرد متقاضی باید با استاد در ارتباط باشد و شرایط خود را توضیح دهد .

ارائه ی مدرک زبان IELTS   یا TOFEL  برای پذیرش در کلیه ی مقاطع تحصیلی در کشور بلژیک الزامی است .

دانشجویان در تمامی مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا به ترتیب می توانند 10 ، 20 و 30 ساعت در هفته کار کنند و هزینه های مربوط به گذران زندگی خود را کسب نمایند .

باید در نظر داشته باشید که یافتن کار دانشجویی در هر کشوری دارای شرایط خاص خود می باشد . این شرایط عبارتند از تسلط فرد متقاضی به زبان رسمی آن کشور ، تجربه کاری و ….

هزینه های زندگی دانشجویی در کشور بلژیک حدود 600 تا 800 یورو به صورت ماهانه متغیر می باشد . این هزینه شامل تمامی مخارج زندگی فرد متقاضی همچون مسکن ، خوراک ، پوشاک و رفت و آمد و …. می باشد .

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link