5 استراتژی یادگیری زبان انگلیسی

5 استراتژی یادگیری زبان انگلیسی

5 استراتژی یادگیری زبان که به ایجاد زمان کمک می کنند

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید، «من دوست دارم تا یک زبان خارجی را یاد بگیرم اما خیلی خیلی سرم شلوغ است. اگر چند ساعت بیشتر در روز می داشتم…….؟»

من صدای شما را می شنوم.

5 استراتژی یادگیری زبان
5 استراتژی یادگیری زبان

زندگی کاری و زندگی خانگی طاقت فرسا هستند و 24 ساعت در روز بیشتر نخواهد شد.

پس کی قرار است یک زبان کاملا متفاوت را یاد بگیریم؟

من خبرهای خوبی برای شما دارم. راه های موثر و اثربخشی برای ایجاد زمان به منظور یادگیری زبان وجود دارند. (بله، حتی برای آنهایی که شلوغ ترین برنامه را دارند!). لذا بقیه ی مطلب را با دقت بخوانید چون در اینجا 5 تا از بهترین استراتژی های من به منظور ایجاد زمان برای یادگیری زبان در هر روز ارائه شده اند- و این استراتژی ها واقعا کارگر هستند.

5 استراتژی یادگیری زبان که به ایجاد زمان کمک می کنند

 1. از قانون 80/20 برای تمرکز بر چیزی استفاده کنید که بیشترین اهمیت را دارد

دنیای مدرن یک آشوب نوسانی از فعالیت است و با گذر زمان، به نظر در حال بدتر شدن است. در واقع، اگرچه، مسئله فقدان زمان نیست، بلکه فقدان اولویت بندی است. تیم فریس[1] در کتاب پرفروش خود یعنی «هفته ی کاری 4 ساعته» می گوید:

«اغلب چیزها تفاوتی ایجاد نمی کنند. مشغول بودن نوعی از تنبلی است- تفکر تنبل و اقدام بدون تبعیض. مستغرق شدن اغلب به اندازه ی انجام ندادن کاریف بدون بازدهی است و بسیار لذت آن کمتر است. انتخابی بودن – کمتر انجام دادن- مسیر بهره وری است. بر روی چیزهای اندک مهم تمرکز کرده و سایر موارد را نادیده بگیرید».

اینجا جایی است که قانون 20/80 (اصل پارتو) وارد می شود. این ابزار بسیار ساده اما قدرتمند می تواند به شما در شناسایی مهمترین و پربازده ترین فعالیت ها در زندگی، حذف موارد بی اهمیت و بدون بازدهی و آزاد کردن زمان اضافی برای یادگیری زبان، کمک کند.

در یک پوست گردو- یا غلاف نخود- قانون 20/80 بیان می کند که یک تعداد بسیار زیاد از اثرات نتیجه ی تعداد اندکی از علل است. این نسبت اغلب 80 به 20 است اما می تواند برخی مواقع به شدت 90/10 یا حتی 99/1 باشد.

این پدیده جذاب ابتدا توسط اقتصاددان ایتالیایی به نام ویلفردو پارتو در اوایل دهه ی 1900 معروف شدف زمانی که او مشاهده کرد که 80 درصد از زمین های ایتالیا توسط 20 درصد از جمعیت آن کنترل می شوند. این ناهمخوانی او را جذب کرد و کنجکاوی خود را سمت باغ برد که در آنجا او دید 80درصد از نخودها تنها توسط 20درصد از غلاف های نخود تولید می شوند.

احتمالا شما اهمیتی به املاک و نخودهای ایتالیایی نمی دهید اما کشف پارتو می تواند اثر عمده ای بر نحوه ی زندگی شما داشته باشد و اینکه به اهداف یادگیری زبان خود می رسید یا خیر.

تنها صرف 10 دقیقه برای انجام تحلیل 80/20 با این مراحل می تواند زمان زیادی را برای شما آزاد کند که قبلا ممکن نبود:

 1. کارهای تکراری روزانه، هفتگی و ماهانه را تاجایی که یادتان می آید یاداشت کنید (کار، روزمرگی، بازی، تمرین، مطالعه و غیره).
 2. فهرست را بازبینی کنید و کارهایی را که بیشترین وقت را می برند را ستاره دار کنید. این ها کارهای بزرگی هستند که باید در اولویت قرار بگیرند.
 3. اکنون، مشخص کنید که کدام فعالیت ها کمترین سود یا بیشترین ضرر را دارند. اینها را از فهرست حذف کنید و همه ی تلاش خود را به کار بندید تا آنها از زندگی خود نیز حذف کنید.

با به کار بردنِ قانون 80/20 برای یادگیری زبان، شما نتایج را افزایش داده و زمان بیشتری برای تمرین خواهید داشت.

 1. موارد اول را اول قرار دهید: زمان را برای مطالعه ی زبان قبل از هر چیز دیگر، برنامه ریزی کنید

راه دیگری برای پیدا کردن زمان برای یادگیری زبان، قرار دادن آن در اولویت بالاتر است، یعنی آن را اول در نظر بگیرید.

اول «صخره های بزرگ» را در زندگی خود جای دهید قبل از اینکه زندگیتان با سنگ ریزه پر شود

آیا منتظر زمان زیاد در هر روز برای مطالعه زبان هدف خود هستید؟ موفق باشید؛ اگر همیشه منتظر باشید شانس ها از بین می روند و هرگز شروعی وجود نخواهد داشت. علی رغم بهترین نیات ما، مسائل مهم معمولا با حجم بی نهایت موارد کوچک که روز ما را پر کرده اند، نادیده گرفته می شوند.

خود را در میان حجم زیاد مسائل کوچک گم نکنید. اگر یادگیری یک زبان خارجی واقعا برای شما مهم است، این به شما بستگی دارد که برای آن در روز خود زمان ایجاد کنید.

مهم نیست که چقدر مشغول هستید، می توانید برای برخی کارهای پربازده و زندگی غنی کن زمان درست کنید اکر – و تنها اگر- آنها را در اولویت قرار دهید.

در اینجا ترتیب عملیات ها مهم است. همانطور که کاوی[2] در مثال معروف خود «صخره بزرگ» نشان می دهد، تلاش برای فشردن همه ی صخره های بزرگ (مسائل مهم زندگی) غیرممکن است اگر زندگی خود را از شن و ماسه های ریز پر کنید (هزاران مسئله با اهمیت کمتر).

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

اولین چیز را صبح زود و درست قبل از رخت خواب بخوانید

مطالعه ی یک زبان درست در صبح سه مزیت کلیدی دارد:

این کار تضمین می کند که شما حداقل کمی زمان مطالعه در هر روز دارید و مهم نیست که روز شما چطور پیش خواهد رفت. شاید شما وقتی که به محل کار رفتید، متوجه شوید که یک گزارش فوری باید در انتهای روز آماده شود. ممکن است درگیر حجم بالای کار شوید و دیر وقت نیز کار کنید اما حداقل می توانید خوشحال باشید که در صبح زود زبان هدف خود را مطالعه کرده اید.

این امر به مغز شما یادآوری می کند که یادگیری زبان یک اولویت برتر در زندگی است. با اول قرار دادن زبان در روز خود، این کار در پیشانی مغز شما قرار می گیرد و احتمال آن که در زمان های مخفی به سراغ زبان بروید بیشتر می شود.

این کار مواد آموزشی که قبل از رفتن به رخت خواب در شب قبل خوانده اید را تقویت می کند. تکرار یکی از مهمترین (و اغلب نادیده گرفته می شود) عناصر موفقیت در فراگیری زبان است. با بازبینی سریع مواد زبانی شب قبل در هر روز، شما سیستم تکرار فضایی مرد ضعیف را ایجاد کرده و لغات، عبارات، و ساختارها را وارد حافظه ی بلند مدت می کنید.

مطالعه درست قبل از خواب سه مزیت دارد:

این امر برای شما یک «ساندویچ عادت» ایجاد می کند. شما روز را با یادگیری زبان شروع کرده اید و اکنون روز را به همان طریق به پایان می رسانید. این تقارن رفتاری مثبت احساس خوبی به همراه دارد و انگیزه را افزایش داده و به تقویت عادت یادگیری زبان کمک می کند.

این کار شما را برای خواب آرام می کند. شاید شما یکی از آن دسته افراد خوشبختی باشید که به محض اینکه سر خود را روی بالش می گذارید، به خواب فرو می روید. اما اگر عادت دارید که غلت بزنید، مطالعه ی یک زبان (مخصوصا کارهایی که نیاز به فعالیت ذهنی دارند مانند یادگیری قوانین گرامر، صرف و لغات جدید) می تواند کمک خوبی برای خوابیدن باشد.

این امر مرحله ی عصبی برای یکپارچگی حافظه را تنظیم می کند. مغزهای ما تجارب و اطلاعات جدید را به هنگام خواب تعبیر، یکپارچه و ذخیره می کند (مخصوصا در خواب REM). با مطالعه دقیقا قبل از خواب، شما می توانید زبان را به پیشانی خط یکپارچگی بفرستید.

مطالعه زبان را به تقویم و فهرست کارهایی که باید انجام دهید، اضافه کنید

یک راه ساده برای ابتدا قرار دادنِ زبان، برنامه ریزی کردن بلوک های زمانی بر روی تقویم در هر هفته است. با اینها مانند ملاقات های فوری برخورد کنید که نمی توانید آنها از دست بدهید یا دوباره برنامهریزی کنید. این زمان مقدس شما است.

یا اگر ترجیح می دهید، می توانید از سیستم مدیریت کار استفاده کنید تا هر روز به شما یادآوری کند که کمی زمان برای مطالعه صرف کنید. من چندین برنامه ی مدیریت کار را امتحان کرده ام اما دو مورد آنها مورد علاقه ی من هستند:

Wunderlist: مزیت: نسخه ی پایه ای رایگان است. بر روی همه ی پلتفرم های اصلی در دسترس است. معایب: برای برخی نیازهای تجاری، بیش از حد ساده است.

OmniFocus. مزیت: سیستم بسیار قدرتمند مدیریت کار. با رویکرد «انجام کارها» به خوبی یکپارچه می شود. معایب: گران است! 39.99دلار برای مک، 29.99 دلار برای آیپد و 19.99دلار برای آیفون.

ابتدا قراردادن زبان توسط برنامه ریزی زمان- یا حتی انجام آنها در ابتدای روز- منجر به زمان بیشتر صرف شده برای اهداف زبان خارجی می شود و در مقابل پیشرفت بیشتری حاصل می شود.

 1. از لحظه های مخفی در کل روز خود بهره برداری کنید

بهره برداری از لحظه های مخفی، آن هایی که شما هرگز فکر نمی کنید که برای استفاده ی عملی مفید باشند، و استفاده از آنها برای مطالعه ی زبان – حتی اگر بیشتر از 15، 10 یا 5 ثانیه در یک زمان نباشد- می تواند شما را به یک لاکپشت پیروز تبدیل کند.

بری فاربر: چگونه می توان هر زبانی را فرگرفت[3]

در هنگام انجام فعالیت هایی که نیاز به درگیری ذهنی ندارند، به فایل های صوتی گوش دهید

گوش دادن یکی از مهمترین مولفه های یادگیری برای برقراری ارتباط در یک زبان خارجی است و خوشبختانه، یکی از ساده ترین موارد برای گنجاندن درون برنامه ی شلوغ است. چون گوش دادن نیاز به استفاده از چشمان و دستان ندارد، می توانید ورودی ارزشمند گوش دادن را با گوش دادن به درس های صوتی و پادکست به هنگام انجام سایر فعالیت ها، ایجاد کنید:

 • پیادروی/ دویدن
 • رانندگی
 • خرید
 • پختن
 • انجام کارهای خانه

هروقت که منتظر چیزی بودید، فلش کارتها را مرور کنید

با این فرض که دستان شما به هنگام انتظار آزاد هستند، می توانید از زمان استفاده کرده و فلش کارت مرور کنید. حتی ده ثانیه، زمان کافی برای مرور تعدادی فلش کارت است. هر وقت که در وضعیت های زیر بودید، به خاطر داشته باشید که فلش کارتهای خود را از جیب خارج کرده و مرور کنید:

 • انتظار در صف یک مغازه
 • انتظار برای آسانسور
 • انتظار در پشت خط تلفن
 • انتظار پشت در

یک جلسه ی 15 دقیقه ای معلم را در طی هر استراحت ناهار ترتیب دهید

توانایی برای صحبت کردن هدف اولیه ی اغلب فراگیران زبان است و راه بهتری برای رسیدن به این هدف جز تمرین صحبت روزانه وجود ندارد.

تنها 15 دقیقه صحبت با یک سخنگوی بومی یا معلم برای یکپارچه کردن مواد آموزشی که در فعالیت های ورودی یادگرفته اید، شناسایی ایرادات در دستور زبان و لغات و ایجاد انگیزه برای ادامه ی یادگیری در روز بعد، کافی است. علاوه بر این، دانستن این که شما هر روز با یک معلم صحبت خواهید کرد، به شما انگیزه ی بیشتری برای صرف زمان می دهد.

 1. انتخاب برای مطالعه را متوقف کنید: یادگیری زبان را به یک عادت قوی تبدیل کنید

قدرت اشتیاق یک منبع متناهی است و هر انتخابی که شما در طول روز می کنید، فارغ از اندازه ی آن، از منابع گرانبهای شما استفاده می کند. «تخلیه ی نفس»[4] دلیل آن است که بسیاری از مردم پس از خرید احساس خستگی شدید می کنند و به همین علت است که اغلب افراد قرار دادن زمان مطالعه بعد از یک روز طولانی و سخت را دشوار می دانند.

خبر خوب این است که دیگر نیاز نیست بر روی وهم و خیال نیروی اشتیاق تکیه کنیم اگر مطالعه ی زبان را از تصمیم آگاهانه ی روزانه به یک عادت قوی تبدیل کنیم. در اینجا نحوه ی انجام این کار ارائه شده است:

«حلقه های عادت» مثبت ایجاد کنید

«حلقه عادت» دلیلی است که شما روزی 100 بار ایمیل خود را چک می کنید حتی زمانی که تلاش دارید کارهای مهم بیشتری انجام دهید، و دلیلی است که شما حتی پس از قول ترک شکر، به سمت یک جعبه دونات می روید. همانطور که چارلز داهیگ در «نیروی عادت»[5] بیان می کند، این حلقه های قدرتمند متشکل اند از چهار مرحله:

حلقه ی عادت ایمیل:

 1. نشانه. شما یک صدای زنگ هشدار پیام را می شنوید، در جیب خود لرزش را احساس می کنید یا یک هشدار پیام جدید بر روی صفحه می بینید.
 2. روتین. شما صندوق ورودی ایمیل خود را برای پیام های جدید چک می کنید.
 3. پاداش. شما یک حواسپرتی موقتی از کار دشوار، ناراحت یا خسته کننده که باید انجام دهید، بدست می آورید و حس خود اهمیت یا تعلق بیشتری خواهید داشت اگر پیام های جدید دریافت کنید.
 4. هوس. پس از چک کردن برای پیام های جدید و بازگشت به سایر کارها، شما پیش بینی می کنید که دریافت «پاداش صندوق ورودی» بعدی چه حسی خواهد داشت. به محض اینکه نشانه ی بعدی پدیدار می شود، حلقه ی عادت دوباره شروع می گردد.

حلقه ی عادت دونات:

 1. نشانه. شما دونات ها را دیده یا بوی آنها را حس می کنید.
 2. روتین. شما دو تا دونات پوشیده از گوشت را می خورید.
 3. پاداش. شما یک طعم خوشایند را بر روی زبانتان حس کرده و یک حجم شدید موقتی از انرژی بدست می آورید چون گلوکز وارد خون شما می شود.
 4. هوس. پس از اینکه شکر خون شما تمام می شود، دوباره به دنبال طعم شیرین دونات هستید و دوباره خود را پشت جعبه دونات پیدا خواهید کرد.

اما همه ی حلقه های عادت برای ما بد نیستند. با کمی مهندسی روانشناختی، شما می توانید حلقه ی نشانه – روتین – پاداش – هوس را برداشته و آن را برای یادگیری زبان استفاده کنید. اولین قدم ایجاد یک نشانه ی آشکار برای مطالعه ی زبان است:

 • تعداد زیادی فلش کارت را بر روی میز تخت خود قرار دهید.
 • برنامه های یادگیری زبان مورد علاقه ی خود را بر روی صفحه ی اول گوشی هوشمند خود قرار دهید.
 • یک هشدار یا تقویم تکراری تنظیم کنید تا هر روز در زمان تعیین شده، مرور داشته باشید.
 • جای خالی جمله را پر کنید، «پس از اینکه من……….، 15 دقیقه زبان مطالعه می کنم».

بخش روتین بسیار ساده است؛ تنها هر فعالیت یادگیری زبانی که بیشترین لذت یا سود را از آن می برید، انجام دهید:

 • به پادکست گوش دهید
 • یک مقاله ی خبری، نوشته وبلاگ یا چن صفحه کتاب را بخوانید.
 • با یک معلم صحبت کرده یا تلاش کنید تبادل زبانی داشته باشید.
 • از طریق FluentU همه ی لغات را در یک موزیک ویدئو یا تبلیغ فیلم یاد بگیرید. این بهترین راه برای یادگیری یک زبان از طریق غرقه سازی است، حالت مختصر از رفتن به یک کشور.

سپس پاداش وارد عمل می شود. این مهمترین بخش از حلقه ی عادت است؛ قسمتی که کل مسئله را گردان نگه می دارد و باعث می شود که شما بی اختیار برای چیزهای بیشتر تلاش کنید. شما خود را بهتر از هر کس دیگر می شناسید؛ از شناسایی پاداش های درونی و خارجی که خشنودی واقعی به همراه دارند، اطمینان حاصل کنید:

 • یکه از یادگیری چیزهای جدید. به صورت مرتب مواد آموزشی و موضوعات جدید اضافه کنید تا همواره مسائل تازه باشند. تلاش کنید تا سطح کنونی خود از راحتی و توانایی را کمی افزایش دهید.
 • رفتارهای خوردنی یا لذت های گناه آلود. به خودتان اجازه دهید که تنها زمانی یک لیوان شراب بخورید یا تلویزیون تماشا کنید که مطالعه ی زبان برای آن روز را تکمیل کرده باشید.
 • دوره های مطالعه. هر روزی که شما پشت سر هم مطالعه کنید، دوره ی شما بزرگتر و بزرگتر می شود و بیشتر تشویق می شوید که زنجیره را قطع نکنید.

اگر شما روتین های ذاتا لذت بخش و پاداش های موثر را انتخاب کرده اید، باید طبیعتا برای جلسه ی بعدی مطالعه هوس و اشتیاق داشته باشید. شما حتی ممکن است بیش از یک جلسه را در روز اختصاص دهید یا طول هر کدام را افزایش دهید. اگر نه، تلاش کنید تا روتین خود را ترکیب کرده و پاداش های فوری تر یا ملموس تر را تست کنید (مثلا قرار دادن یک شکلات بر روی میز که قبل از اتمام مطالعه قابل خوردن نیست).

«عادات اصلی» خود را شناسایی کنید

زمانی که مردم به صورت عادت تمرین می کنند، حتی هفته ای یکبار، شروع می کنند به تغییر سایر الگوهای غیرمرتبط در زندگی خود که اغلب بدون آگاهی صورت می گیرد. معمولا، مردمی که ورزش می کنند، بهتر غذا می خورند و در کار نیز بهره وری بالاتری دارند. آنها کمتر سیگار می کشند و در برابر همکاران و خانواده صبورتر هستند. آنها از کارتهای اعتباری کمتر استفاده می کنند و استرس کمتری دارند. کاملا مشخص نیست که چرا. اما برای بسیاری از مردم، ورزش یک عادت اصلی است که تغییر گسترده را منجر می شود.

چارلز داهیگ «نیروی عادت»

شما ممکن است متوجه شده باشید که وقتی به باشگاه می روید، پس احتمال بیشتری دارد که به سراغ کتاب نیز بروید. این بدان علت است که ورزش یک عادت کلیدی است که وقتی انجام شد، بر بسیاری از رفتارهای غیرمربوط دیگر اثر می گذارد.

اما عکس این قضیه نیز کاملا صحیح است: فرار کردن از باشگاه و در نتیجه فرار کردن از مطالعه. برای شناسایی عادات کلیدی خود کمی زمان صرف کنید، آن دسته از محرک های قوی که اثر مثبت و منفی بر زندگی شما دارند. سپس هر کاری که می توانید انجام دهید تا عادات بد را حذف کرده و موارد خوب را بیشینه کنید.

از نرم افزار پیگیری عادت استفاده کنید تا پیشرفت خود را نظارت کرده و جنبش ایجاد کنید

در حالی که گوشی هوشمند شما به صورت معجزه آسا رفتار شما را تغییر نمی دهد، برنامه های کاربردی پیگیری عادت مانند Lift، Chains یا Habit List می توانند حداقل به نظارت بر پیشرفت شما کمک کرده و یک حلقه بازخورد مثبت برای کمک به شما در ادامه کار، ایجاد کنند. هر چه روزهای بیشتر پشت هم یک عادت کامل شود، قویتر شده و انگیزه ی بالاتر برای عدم قطع زنجیره ایجاد می گردد.

 1. قیدهای اجتماعی و مالی تعیین کنید

تلاش برای ایجاد یک عادت جدید دشوار است اما شما می توانید با استفاده از نیروی رقابت، جوابگویی اجتماعی و قراردادهای تعهد، برای خود قید و بند ایجاد کنید.

یک شریک جرم پیدا کنید

حداقل یک دوست را برای مطالعه پیدا کنید یا بهتر، رقابت با او. نه تنها یادگیری با یک نفر دیگر، لذت بخش تر خواهد بود، بلکه کمی رقابت دوستانه می تواند موفقیت را تقویت کند.

همانطور که تونی استابلبین[6] (مدیرعامل Lift) بیان می کند:

«اگر شما یک نفر دیگر را پیدا کنید که هدفی مشابه شما داشته باشد، 50% احتمال موفقیت شما بالاتر می رود».

اهداف و پیشرفت روزانه ی خود را عمومی کنید

فراتر از رفیق مطالعاتی خود، من پیشنهاد می کنم که اهداف و پیشرفت روزانه ی خود را با جهان مطرح کنید. شما می توانید یک وبلاگ آموزش زبان راه اندازی کنید، پیشرفت خود را با Give it 100 به اشتراک بگذارید یا پست های روزانه در فیسبوک، توئیتر و غیره بگذارید. دانستن اینکه مردم خواهند دید، خواه مطالعه کرده باشید یا نه، می تواند در فراهم کردن انگیزه ی بیشتر به منظور مطالعه در روزهایی کمک کند که شما حس خواندن ندارید.

از Stickk یا Beeminder برای هزینه پول خود استفاده کنید

اگر رقابت دوستانه و جوابگویی عمومی انگیزه های قوی برای شما نیستند، تلاش کنید تا از قید ملموس تر استفاده کنید: پولتان. خدماتی مانند Stickk و Beeminder به شما اجازه می دهند تا قیدهای مالی ویژه را برای هر یک از اهداف خود تعیین کنید.

اگر در رسیدن به اهداف روزانه و هفتگی خود ناموفق بودید، یک میزان از پیش تعریف شده از کارت اعتباری شما کسر می شود یا یک «ضد خیریه» به نام شما فرستاده می شود (مثلا اگر شما طرفدار کنترل سلاح هستید، می توانید NRA را به عنوان ضد خیریه خود انتخاب کنید).

«مردمی که قید و بند ایجاد می کنند – چه با پول خود یا شهرت – احتمال بیشتری برای موفقیت در رسیدن به هدفی دارند که خود تعیین کرده اند» – StickK

ما همه افراد پرمشغله ای هستیم اما اگر زمان بیشتری برای یادگیری زبان می خواهید، از این پنج استراتژی استفاده کنید. هرچه تکرار و پایداری بیشتری در یادگیری زبان خود داشته باشید، سریعتر به سمت اهداف خود پیشرفت خواهید کرد.

8 راه برای داشتن تمرین روزانه ی زبان در زمان نوشیدن قهوه (چای)

پیدا کردن زمان برای تمرین یکی از سخت ترین کارها در مورد یادگیری یک زبان است.

این امر باید ساده ترین کار باشد اما با سبک زندگی ما که به طور روزافزون شلوغ تر می شود و کارهاییی که باید انجام دهیم تمامی ندارند، زمان برای مطالعه کنار گذاشته می شود تا کارهای دیگر هر چند کوچک و بی اهمیت انجام شوند.

واقعیت این است که شما باید تمرین کنید (تقریبا هر روز) تا اطلاعاتی را که یادگرفته اید حفظ کنید.

وگرنه؟ فراگیری زبان برای شما بسیار طولانی خواهد شد – کاری که تمامی ندارد، درست می گویم؟

من صدای شما را می شنوم که می گویید «می دانی چه برنامه ی شلوغی دارم؟» و «جدا؟ فکر می کنید که من یک زندگی برای زندگی کردن دارم، نه؟» اما تمرین روزانه ی زبان لازم نیست که یک کار روتین باشد – و نیاز نیست که زمانی از روز شما را به خود اختصاص دهد.

شما می پرسید، «خوب که چی، راهی برای طولانی تر کردن روز بیش از 24 ساعت وجود دارد؟»

خوب، دقیقا نه.

در عوض شما می توانید به انجام کارهایی که بیشتر زمان روز شما را به خود اختصاص می دهند، بپردازید – مثلا، خوردن، کار کردن، تماشای تلویزیون و خرید برای ضرورت های انسانی مانند غذا و لباس.

من می خواهم تیری در تاریکی رها کنم و بگویم که بین این فعالیت ها، کمی آرامش وجود دارد، کمی زمان استراحت که در آن شما با انگشتان خود بازی کرده یا در فیسبوک می چرخید.

آشکارترین زمان؟ البته در زمان استراحت چای.

اگر شما مثل من هستید، در طی روز مقدار زیادی قهوه می نوشید. اکنون این را به من بگویید، هنگامی که منتظر آماده شدن چای یا قهوه خود هستید، زمان خود را چگونه صرف می کنید؟

من یک ایده دارم

در واقع، من هشت ایده دارم.

این فعالیت ها بیش از 10 دقیقه زمان نمی برند و راه خوبی برای انجام فعالیت های زبانی می باشند حتی در شلوغ ترین روزها. بعلاوه، صرف زمان برای تمرین به مدت 10 دقیقه در اینجا و آنجا به پیشرفت شما کمک شایانی می کند- به من اعتماد کنید.

این امر به شما زمان می دهد تا فاصله بگیرید و اطلاعات را بدون خستگی ذخیره کنید. و هرگز دوباره با انگشتان خود بازی نمی کنید!

[1] Tim Ferriss: The 4-Hour Workweek

[2] Covey: “big rock”

[3] Barry Farber, “How to Learn Any Language”

[4] “ego depletion”

[5] Charles Duhigg: “The Power of Habit

[6] Tony Stubblebineسسی

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link