آشنایی با کشور ایتالیا

آشنایی با کشور ایتالیا

آشنایی با کشور ایتالیا

کشورایتالیا با مساحت 301230 کیلومترمربع و جمعیت آن حدود57300000 نفر است. این کشورعضو اتحادیه اروپاست.
همسایگانش فرانسه، اسلوانی، اتریش و سوئیس است.  پایتخت این کشور رم نام دارد.  مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند و  بسیار خانواده دوست هستند.  با توریست ها هم مهربانند. اگر جواب سوالتان را از مردم به انگلیسی دریافت نکردید بهتر است به توریست اینفرمیشن ( مرکز اطلاعات توریست ) و یا به هتل های بزرگ بروید.

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

جنوب ایتالیا تابستانهای گرم و زمستانهای معتدل دارد و شمال آن تابستانها ی معتدل و زمستانهای سرد دارد. محصولات کشاورزی و دامداری این کشور شامل: غلات، سبزیجات، انگور، زیتون، پنیر و فرآورده های دامی است. همچنین صنایع نساجی، اتومبیل سازی، ماشین آلات مهندسی و صنایع سنگین این کشور نیز پر کار و پر رونق اند.

حکومت:  جمهوری
دین:  مسیحی
واحد پول:  یورو

شهرهای معروف آن روم، ونیز، ژنوا، میلانو، ناپولی و جزیره سیسیل است. همه شهرهای ایتالیا دیدنی است.  بیشتر شهرهای ایتالیا دارای بناهای تاریخی بسیاری است.  بخصوص شهر روم که هر توریستی را به خود مجذوب می کند.  دیدن  برج پیزون در شهر پیزا  خالی از لطف نیست. برخلاف روم این شهر از یک آرامش خاصی برخوردار  برخوردار است.  سبک معماری ایتالیا این کشور را از همه اروپا متمایز می کند.
شهر روم یکی از شهرهای گران برای توریست محسوب می شود.
آب و هوای این کشور در قسمت شمال و مناطق کوهستانی در فصل تابستان مطلوب و در بقیه نقاط آن گرم است.  موزیک دلنشین جیرجیرکها و درختان زیتون و بوته های کاکتوس آب و هوای گرم این کشور را نشان می دهد.  شهرهای ساحلی در تابستان بسیار شلوغ و بیشتر نقاط توسط خود ایتالیایی ها اشغال شده.

در تابستان به اندازه کافی آب در این مناطق  بنوشید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. ممکن است دچار گرمازدگی و سوختگی شوید. بخصوص اگر با بچه ها سفر می کنید مواظب آنها باشید.

مناطق کوهستانی این کشور برای کوه نوردی، اسکی و  دوچرخه سواری بسیار مناسب است.  قسمتی از منت بلا با ارتفایی 4810 متر در ایتالیا واقع شده.  برای رسیدن به قله آن می توان از شهر ( کور مایور) از آن بالا رفت.  این کوه با ارتفاع نچندان بلند هرساله قربانی زیادی میگیرد. بخصوص بخاطر ریزش سنگ.
مناطق کوهستانی این کشور مکانی خوب برای مسافرت و استراحت کردن در طبیعت است.

در زمستانها اتومبیل شما باید در مناطق کوهستانی و برف گیر به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز باشد.

بنزین و دیزل در این کشور کمی گرانتر از سایر کشورهای اروپایی است.
سواحل گرم این کشور برای توریستها جالب و شبهای آن دیدنی است.  شبها در کنار سواحل، بارها، رستورانها و دیسکوها همواره پر رونق و پر رفت آمد است.

ورزشهای آبی بخصوص قایق سواری، اسکوترهای آبی و اسکی روی آب در این کشور علاقمندان زیادی دارد.
مردم این کشور بسیار به موتور علاقمندند. در هرکجا موتورسواران را می توان دید.
ولتاژ برق این کشور 220 ولت است.

سوغات معروف آن مجسمه های گوناگون و صنایع دستی است.
غذای معروف این کشور پیتزا، اسباگتی و پاستا است.
مردم این کشور مثل ما ایرانیان به خوردن بستنی علاقه زیادی دارند.  بستنی معروف ایتالیایی در همه جا یافت می شود و مزه آن با زایقه ما ایرانیان سازگاری دارد.

ساعت این کشور با کشور عزیزمان اختلاف دارد. لطفا به ساعت محلی زمان ورود توجه داشته باشید  و برای پیشگیری از هر گونه اشتباهی ساعت و مبایل خود را تنظیم نمائید.

خیابانهای این کشور خوب است.  تابلوهای و علائم راهنمایی همه جا بخوبی نصب شده.  اتوبانهای این کشور پولی است. اما می توانید از جاده های محلی نیز استفاده کنید.  عبور از تونل منت بلا پولی است و نسبتآ گران. اگر می خواهید به آنطرف تونل  بروید و پولی پرداخت نکنید با کمی هوسله از راههای محلی می توانید استفاده کنید.

کوه ها در فصل تابستان پر از گلهای زیباست که بسیار دیدنی است و به انسان شادابی خاصی می بخشد. به تابلوهای هشتار دهنده  در کوهستان توجه داشته باشید.  در ارتفاعات اکسیژن هوا کمتر است و ممکن است  کمی سردرد بگیرید.  برای رسیدن به کوه های مرتفع به آرامی سعود کنید.

در ایتالیا کمپینگ زدن ممنوع است . اما در مناطق کوهستانی اگر با کمپر هستید می توانید در بعضی نقاط بمانید.

مردم این کشور سریعتر از سایر کشورهای اروپایی رانندگی می کنند بخصوص موتور سواران.

ایتالیایی ها مردمی خون گرم و خانواده دوست هستند.  مردم این کشور مثل ما ایرانیان به خانواده و بزرگان احترام میگذارند و بر خلاف سایر کشورهای اروپایی خانوادگی و جمعی زندگی می کنند.

ادارات از 9  تا  6   بازند.  یکشنبه ها همه جا تعطیل است.

اتوبوس و ترن در همه جا در دست رس است.

آب آشامیدنی این کشور در مناطق کوهستانی خوب است اما در شهرها بهتر است از آب خریداری شده  استفاده کنید.

برای ماهیگیری در کوهستانهای این  کشور احتیاج به دو جواز دارید:
1- جواز سالیانه و  2- جواز مربوط به هر محله و منطقه.

در همه جای این کشور می توانید به راحتی از کردیت کارد، مستر و ویزا استفاده کنید.

اگر در این کشور تصادف رانندگی کردید و یا مشکلی پیش آمد که حق باشماست به این نکته توجه داشته باشید که از صحنه تصادف بخوبی عکس بگیرید.  هر حرفی را در ابتدا بزنید آن را به حساب خواهند آورد.  اگر شاهدی وجود داشت نام، شماره تلفن و آدرس وی را یاداشت کنید. هیچ برگه ای را امضا نکنید مگر از متن آن بخوبی آگاهی یابید.

در کنار زیبایی های طبیعت شرایط ایمنی را فراموش نکنید.
در مناطق کوهستانی و برف گیر اتومبیل خود را به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز کنید.  مدارک ماشین، گواهینامه، بخصوص کارت بیمه اتومبیل را همراه داشته باشید.  به کشورهایکه قصد عبور  دارید توجه کنید که بیمه شما در آن کشورها معتبر باشد، در غیر این صورت دچار دردسر و متحمل هزینه بسیار خواهید شد.
اگر با اتومبیل سفر می کنید ، چنانچه اتومبیل تان در حین سفر خراب شد و به کمک احتیاج داشتید، ابتدا اتومبیل خود را در جای مناسب پارک کرده و بعد از روشن کردن فلاشر و پوشیدن جلیغه مخصوص شبرنگ دار، مثلث هشداردهنده را در جای مناسب بگذارید.  قبل از تلفن زدن به امداد جاده و یا پلیس کد جاده را که در روی تابلوهای کوچک در کنار جاده نصب شده را یادداشت کرده و به مرکز امداد بدهید.
بعضی از کشورها در کناره اتوبانها تلفن هایی نصب کردند که با برداشتن گوشی آن شما را به مرکز امداد متصل می کند. این تلفنها کد محل ایستادن شما را اتوماتیک به مرکز امداد اطلاع می دهد.

مواظب گزش پشه و مگس، آبهای آلوده ، سوختگی اشعه آفتاب و کم آبی بدن در مسافرتها باشید.
قبل از سفر خود، همراهان و لوازم تان را  بیمه کنید.
به تابلوهای هشدار دهنده در کنار دریا، رودخانه و دریاچه ها توجه داشته باشید.  بیشتر آبهای  کشورهای اروپایی برای شنا مناسب نیستند و ممکن است دارای باکتری، آلودگی های شیمیایی، جریان تند و یا  با خطراتی دیگر همراه باشند.  در نزدیکی بنادر، کارخانه ها و فاظلابها شنا نکنید.  در کنار سد، رودخانه و سواحل دریا مواظب بچه ها باشید.  شنا در دریا، رودخانه و سد خالی از خطر نیست.
در مناطق غیر آشنا هرگز شیرجه نزنید. ممکن است بخاطر عمق کم به کف آب و یا به شی ای برخورد کنید.
تنها به کوهستان برای کوهنوردی حرفه ای و یا بیرون از پیست برای اسکی نروید.

در پایان پیک نیک و شنا  زباله خود را در محل رها نکنید.  این کار نشانه شخصیت شما و احترام به طبیعت است.
در کشورهای گرم خطر آتش سوزی در جنگل همیشه وجود دارد.  ضمن روشن نکردن آتش حتی  سیگار خود را با دقت خاموش کرده و آن را پرت نکنید. ممکن است این کار ساده شما فاجعه ای بزرگ بهمراه داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با شهرهای این کشور نقشه آنر کلیک کنید. همچنین از گالری عکس آن دیدن فرمائید.

تلفنهای ضروری

پلیس، آتشنشانی، آمبولانس 112
کد این کشور

0039

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link